SON DAKİKA

Haber > Gündem > ''Atatürk'e sözde cumhurbaşkanı diyebilir misiniz' sorusuna ders gibi yanıt

''Atatürk'e sözde cumhurbaşkanı diyebilir misiniz' sorusuna ders gibi yanıt

14 Ocak 2021 Perşembe - 11:28

Canlı yayında AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen kamuoyu araştırmacısı İhsan Aktaş'ın “Atatürk’e ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyebilir misiniz?” sorusuna, gazeteci İsmail Saymaz'ın “Atatürk’ün anasına sövenler var. ‘İki sarhoştan biri’ diyenler var. Atatürk’e ağzını bozan adamı Türk Tarih Kurumu Başkanı yaptılar be” şeklinde cevap verdi.

Habertürk'te Türkiye'nin Nabzı programına "Sözde Cumhurbaşkanı" tartışması damgasını vurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki "sözde cumhurbaşkanı" polemiği siyasetin gündemindeki yerini koruyor. Erdoğan "sözde cumhurbaşkanı" ifadesi nedeniyle Kılıçdaroğlu'na dava açarken, CHP lideri bu ifadeyi kullanmaya devam edeceğini belirtmişti. 

Diğer yandan dün akşam Habertürk'te ekrana gelen Türkiye'nin nabzı programında konuyla ilgili dikkat çeken bir tartışma yaşandı. Programın konuklarından İhsan Aktaş'ın “Atatürk’e ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyebilir misiniz?” demesine üzerine gazeteci İsmail Saymaz'ın verdiği cevap dikkat çekti. 

Saymaz, Aktaş'ın sözleri üzerine “Atatürk’ün anasına sövenler var. ‘İki sarhoştan biri’ diyenler var. Atatürk’e ağzını bozan adamı Türk Tarih Kurumu Başkanı yaptılar be” şeklinde tepki gösterdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

K.Atamer
1 ay önce
Atarürk'ün askerleriyiz diyeni militan bir Ermeni asıllı İstanbul il başkanı yapmadılar,hatta hdp bir vatan haininin Atatürkün askerleriyiz diyen köpek sürüsü diyenlerlede seçim kombinasyonu yapılmadı değilmi bay boş laf üreticileri.Burdaki Atatürk başka sanırım.
kopuk
1 ay önce
ismail saymaz ona bakarsan tayip erdoğana da ve ailesine de hakaret ediliyor ne konusuyorsun bu memlekete bir faydanız yok konusup duruyorsun gidin sözde chp nin saçma sapan konusan kemale gecerli o laflar chp nin birtek projesinşi söylesinler
kaplan
1 ay önce
bu ülke için hayatını ortaya koyan herkes bizim için değerlidir ve bu değerlere laf söylemek terbiyesizliktir.
misafir
1 ay önce
hacivat karagöz ihsan saçmalıyor.
Ahmet
1 ay önce
Saymaz saptırıyor.Onu ararsan dine söven Peygambere hakaret edenler var.Soru o değil.Bir siyasi lider çıkıp Atatürk'e o sözü söyleyebilir mi.Hayır.
Malkoç
1 ay önce
Salih efendi boş konuşoyorsun yani konuşacaksın bakaradan oylar fukaradan bakara. Makara diyen şahsı Brah büyük elçisi ile ödüiiendirdiniz O ayetle dalga geçen şahsı bir kuranı Kerim’de cezasını bakara ve Nahide suresinde onun veona şahitlik ettiğin için senin cezan nedir görürsün
Salih
1 ay önce
Sen o Müslümanlık tan bahsediyorsun peki o şahsın o kasedinin gerçek olduğuna yemin edermisin.Adam çıktı açıklama yaptı.İmanımız üzerinden montaj kasetle algı yapılmaya çalışıldı.Kelime frekansları bile farklı çıktı incelemede diye.Ama diğer yandan ayrı bayrak isteyip Efendimize hakaret karikatürünü Türkiye'de paylşan şahıs açık ve net.İnkar da etmiyor.işine gelmez tabi.
Salih
1 ay önce
Peygamber efendimize hakaret karikatürünü sosyal hesaplarından yayınlayan kadının kocasını İzmir büyükşehir belediye başkanı yaptınız.Onu da söyle.
kopuk
1 ay önce
o nu söylemezler çünkü peygamberimiz onlar için hiç bir ifade etmiyor
ŞAHİN
1 ay önce
İsmail SAYMAZ sen ağzı öpülecek adamsın senin kıymetıni bilmeyenleri allah kahretsin bu cevabını çok beğendim helal olsun sana.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap