SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ankara kulisleri bunu konuşuyor! Kemal Kılıçdaroğlu için suikast ihbarı

Ankara kulisleri bunu konuşuyor! Kemal Kılıçdaroğlu için suikast ihbarı

27 Mayıs 2022 Cuma - 10:20

Gazeteci Barış Pehlivan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için suikast ihbarı yapıldığı iddiasını köşesine taşıdı.

Gazeteci Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında CHP liderinin geçen günlerde “uluslararası savunma danışmanlığı” yaptığını öne süren SADAT’a gerçekleştirdiği ziyareti hatırlattı.

"KILIÇDAROĞLU'NA SADAT KONUSUNDA DOSYALAR GELİYOR"

“Kılıçdaroğlu’na SADAT konusunda dosyalar geliyordu. Ama onu ani şekilde harekete geçiren bir bilgi olmalıydı... Vardı!” diye yazan Pehlivan, şu ifadeleri kullandı:

Yakın zaman önce güvenlik bürokrasisinden çok üst düzey bir isim Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi aktardı. “Kanundışına çıkacaklar” sözü çıktı ağızdan. Planlananları içine sindiremeyen, “sağcı” diye bilinen yurtsever bir isimdi o bürokrat. 

Sadece seçim güvenliğinin tehlikede olması değildi “kanundışı”. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere siyasilere suikast girişimi bekleniyordu. Uyuyan hücrelerin böylesi bir denemesinin Türkiye’deki olası etkisinin ne olacağı belliydi. Gerilim stratejisi kaosla sonuçlanacak, onun alternatifi de “sert güçlü devlet” olacaktı. Haziran - Kasım 2015 arası buna örnekti. 

"İSTİHBARATI ALINCA HAREKETE GEÇMEYE KARAR VERDİ"

Kılıçdaroğlu işte bu istihbaratı alınca harekete geçmeye karar verdi. Kimsenin bilmemesi de bu tehlikenin büyüklüğünün bir parçasıydı. “Ya gideceğimi haber alan birileri orada silah patlatırsa” diye düşündü. Bu nedenle çok az insanı haberdar etti SADAT baskınından. Gitti orada, hem talimat bekleyenlere hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: 

“Siyasi cinayetler, demiştim. Karanlık odaklar var, demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme.” 

Aldığı istihbarat karşısındaki tavrı ise şu sözlerde gizliydi: 

“Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz, biz Kuvayı Milliyeciyiz, biz SADAT’çılardan korkacak kişiler değiliz.” 

Kılıçdaroğlu’nun SADAT baskını çok karanlık bir planı önledi gibi görünüyor. Kime sorsan “Alakam yok” diyor. Şimdilik…  

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Bilal Bilgin
1 ay önce
Yapa yapsa CHP liler yapar! Ak Parti için Kılıçdaroğlundan başkası yalan!
Yakup
1 ay önce
Ke mal abiye kim neden suikast yapsın onun varlığınlan yokluğu fark etmiyorki yalaaaan vallahi millet yemez yalan
Yakup
1 ay önce
Reis kazandığınız tazminatları Ankara caddelerinde sucuk ekmek olarak dagitmalisin Ankaralı da nasiplensin hep bana dememelisin kilicdaroğlu da yesin o kadar tazminat ödüyor e sucuk ekmek yemek onunda hakkı parayı peşin veriyor lütfen

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap