SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ali Kıdık paylaştı: Atatürk Havalimanı'nda yıkım resmen başladı

Ali Kıdık paylaştı: Atatürk Havalimanı'nda yıkım resmen başladı

16 Mayıs 2022 Pazartesi - 18:40

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Atatürk Havalimanı hikayesi kapandı, gitti. Kuzey-güney pistine millet bahçesi yapılacak" demiş ve ardından millet bahçesi fotoğraflarını paylaşmıştı. İyi Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, yıkımın fiziken başladığı görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yıkımın başladığı Atatürk Havalimanı'nda yakında bir fidan dikim töreni yapılacağını duyurmuş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kapatılan Atatürk Havalimanı ile ilgili, "Heba olmasına izin vermeyeceğiz. 2023’ten sonra açacağız" demişti. İmamoğlu’nun yaptığı bu açıklamaya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Atatürk Havalimanı hikayesi kapandı gitti. Zaten oranın kuzey ve güney pistinin millet bahçesi olarak yapılması için işe başlanıyor" şeklinde yanıt vermişti.

İyi Parti'li Kıdık ise sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde yıkım ekibinin havalimanında kazılara başladığını bildirdi. Kıdık görüntüyü "Atatürk Havalimanı fiziken yok ediliyor. Ben buna “milli servet katilliği” diyorum" ifadeleriyle paylaştı.

Atatürk Havalimanı'nın yıkıma işlemlerinin başlatılması için sözlü talimat verildiğini söyleyen Kıdık; "Atatürk Havalimanı yıkım işinin hızlandırılması talimatı sözlü olarak verildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun “2023 sonrası Atatürk Havalimanını açacağız” sözlerinden sonra sözlü olarak “yıkın” talimatı geldiğini öğrendim. Yazık" diye yazdı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Cakiroglu
1 ay önce
Kendini kanunla koruyana. Ata olmaz yıkın gitsin ismi değişin of Rize yi bombalayan ata demem diyeni anlamam bebek katili terörist ataturkculer
Doğru söz
1 ay önce
Moskovada ve Londrada 4 er uluslararası havalimanı var. ISTANBUL onlardan küçük değil ve daha orta bir güzergâhta. İstanbul ATATÜRK Havalimanını da fazlasını da kaldırır. Atatürk adı birilerine fena batıyor. Hem gönülden hem vefadan hem saygıdan hem de İnadına ATATÜRK. ATARÜRK. ATARÜRK. ATATÜRK.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap