SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ali Babacan : 120 milyar doların nasıl yok edildiği tek tek anlattı

Ali Babacan : 120 milyar doların nasıl yok edildiği tek tek anlattı

23 September 2020 Wednesday - 12:51

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin para politikasıyla çarpıcı ifadeler kullandı. Babacan "Bunlar daha iyi günler" dedi.

Korona virüsü atlatan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan FOX TV’de “İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat” programına katıldı.

TÜİK tarafından açıklanan tüketici güven endeksi verilerini değerlendiren Babacan, “Rakamı ister 80 ister 90 açıklayın. Verilerle oynayarak güveni artırmak beyhude çaba. İnsanlarımız gerçekleri görüyor. Hangi veriye bakarsanız bakın Haziran 2018’den sonra tepetaklak” ifadelerini kullandı.

"DOLAR KURUNU 7'NİN ALTINDA TUTMAK İÇİN..."

İktidarın para politikasını eleştiren Babacan, “Para politikası yanlış, çünkü Merkez Bankası bağımsız değil. Dolar kurunu 7’nin altında tutmak için 120 milyar doları yok ettiler. Merkez Bankası'nın net rezervi eksi 30 milyar dolar. Bunlar daha iyi günler. Merkez Bankası, hükümetin sözüyle hareket ettiği için durum bu hale geldi. Hükümetin, elin ayağını Merkez Bankası’ndan çekmesi lazım” diye konuştu.

HÜKÜMETE UYARI

Babacan, orta vadeli ekonomi planının zamanı geçmesine rağmen açıklanmadığını ifade ederek "Dolar kurunun yükselmesinin önüne geçmek için bir adım atılmış olurdu. Hükümeti bir kez daha 8 Ağustos'ta yayınladığımız çözüm önerilerini uygulamaya çağırıyoruz” dedi.  

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Yusuf
1 ay önce
Bu ak partiye güvenmeyipde CHP hdp PKK ile yoldaş olmak uğraşı veren Ali babacanımı güvenelim yazıklar olsun
kayhan
1 ay önce
yiyemedin dimi o paradan babacan simdi nekadar özüldüm bir bilsen gözlerimde yas kalmadi..ulan ne serefsiz adamsin davut ogluyla sen.isde sizler gibisi türkiye hayinidir.var sizde bir seyler tayip bosuna ihrac etmedi sizi partiden ..kendi kuyunuzu kaziyorsunuz haberiniz yok sadece sen ve davut oglu.... .
Serdar
1 ay önce
Dürüst ol iki dakika, emir aldıkların mı söyledi sana durumun daha da kötüye gideceğini??? Size zerre kadar güvenilmez...
K.Atamer
1 ay önce
Iyide 100 milyar doların senin döneminin plancosundaydı. Şimdi siyaseten kirli dil ve arşiv hesaplarını mı gündem yapabileceğinizi zannediyorsun.."Çaylak kurt tuzağı av zannedermiş"buda benim ata sözüm olsun.Yakana tabela yaparsın.😁😁

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap