SON DAKİKA

Haber > Gündem > Akit yazarı: Brunson sanki Trump telefon edince bırakıldı

Akit yazarı: Brunson sanki Trump telefon edince bırakıldı

26 Ekim 2020 Pazartesi - 11:48

FETÖ ve PKK’ya casusluk suçlamasıyla tutuklu yargılanan Rahip Andrew Brunson serbest bırakılmasıyla ilgili bir yazı kaleme alan Akit yazarı Ali Karahsanoğlu, Brunson'ın, Trump’ın telefonuyla salıverilmediğini belirterek "Solcu televizyonların akşamki haber bültenlerine baktım. Bir tanesinde bile, 'Helal be Tayyip. Bu günleri gördük ya, artık ölsek de gam yemeyiz' diyenini duymadık" yorumunda bulundu.

Brunson, 9 Aralık 2016’da tutuklanmış, 35 yıla kadar hapisle yargılandığı davada 25 Temmuz 2018’de sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti. ABD’li pastör, 12 Ekim 2018’de verilen üç yıl bir ay 15 günlük hapis cezası sonrası yurt dışına çıkış yasağının da kaldırılmasıyla ülkesine dönmüştü.

Akit yazarı Ali Karahsanoğlu, Türkiye'de "darbe girişimine yardımcı olmak" suçlamasıyla tutuklanan ve hakkında müebbet hapis istenen, 2018'de serbest bırakılan din adamı Andrew Brunson'ın ABD Başkanı Donald Turmp’ın telefonuyla salıverilmediğini söyledi.

Karahasanoğlu, bugünkü köşe yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün ABD’ye yönelik olarak söylediği sözleri hatırlattı:

Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor ve diyor ki ‘Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz. Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye’de yeri gelirse yaptırım uygularız.’ Ya sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin ya. Yaptırımın neyse geç kalma yap.

Karahasanoğlu, yazısının devamında muhalif medyaya Erdoğan'ın bu ifadelerin övmemelerini gerekçe göstererek şunları söyledi:

Rahip Brunson’ın 2 yıla yakın cezaevinde tutulduğunu gözlerden kaçırıp, sanki 2 gün cezaevine konulup, Trump telefon edince bırakılmış gibi izlenim veren yalancı solcular..

Şimdi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu resti sonrasında, yıllardır rantını yedikleri Deniz Gezmiş’in ABD karşıtı mücadelesinin hatırına, “Helal olsun Tayyip Erdoğan’a. Deniz Gezmiş bir afiş astı. Sıradan bir öğrenci olarak ABD’ye rest çekti.. Ama Erdoğan, cumhurbaşkanı koltuğunda iken, afişle falan değil, tüm dünyanın izlediği bir parti kongresinde, bu meydan okumasını yaptı. Helal olsun. Arkandayız Erdoğan” demeleri gerekir iken..

Baktım, dünkü tüm solcu internet sitelerine.

Dün merakla izledim, solcu televizyonların akşamki haber bültenlerine.

Bir tanesinde bile, “Helal be Tayyip. Bu günleri gördük ya, artık ölsek de gam yemeyiz” diyenini duymadık..

Helal olsun denilmiyor da, en azından, “Meydan okudu, rest çekti” türünden bir başlık var mı?


Cumhriyet, T24, odaTV, ABC, Sözcü, sol Haber’e de baktığını söyleyen Karahasanoğlu, şöyle yazdı:

En uçta olması gereken habersol’dan aktarıyorum, diğerlerini siz tahmin edin:  “Erdoğan bazı ABD’lilerin Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nı arayarak Türkiye’ye yaptırım uygulayacaklarını söylediğini belirterek ‘Yaptırımın neyse geç kalma’ dedi.” Abi bu ne? Bu ne ya..  Ülkenizin cumhurbaşkanı, dünyanın patronu olduğu iddia edilen ABD’ye rest çekiyor..  Meydan okuyor.. Siz, “Dedi. Erdoğan.. Bazı ABD’lilerin..” ile olayı geçiştirmeye çalışıyorsunuz.. Hani yakındır, o ahlaksız ABD’liler, gerçekten bir yaptırım uygulamasına geçecek olursa, işte o zaman göreceğiz buradakilerin ABD uşaklığını.. “Türkiye’yi bitirecek yaptırım” diye manşet atmazlarsa.. Ben de ne olayım!

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap