SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Partili vekilden aracını durduran polislere: Senin adın ne?

AK Partili vekilden aracını durduran polislere: Senin adın ne?

23 Ağustos 2021 Pazartesi - 08:05

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AK Parti Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduran polis memurlarının açığa alındığı olayın görüntülerini yayınladı.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 18 Temmuz 2021 tarihinde Mersin’in Erdemli ilçesindeki Çeşmeli otobanının girişinde iki polis memurunun AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durdurduğunu, memurların bu işlemin ardından açığa alındığını açıklamıştı.

AK Partili Yılmaz’ın reddettiği olaya ilişkin görüntüler ortaya çıktı. İhbar üzerine aracı durduklarını belirten polis memurlarına yönelik AK Partili Yılmaz’ın ifadelerine tepki gösteren CHP’li Başarır, “Bugün sizlerle paylaşacağım videoda, utanç görüntülerini göreceksiniz. AKP’nin gerçek yüzünü göreceksiniz” dedi.

‘BU GÖRÜNTÜLERDEN UTANMAYACAK MISINIZ?’

Ortaya çıkan görüntülere tepki gösteren CHP’li Başarır, “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili Türk Polisi’ne ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor” ifadelerini kullandı ve şunları kaydetti:

“Mersin'in Erdemli ilçesi için ‘her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyor. Buradan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya sesleniyorum: Bu görüntülerden utanmayacak mısınız? Bu sözleri herhangi bir başka partiden bir milletvekili söyleseydi, dünyayı yıkmıştınız, milliyetçilik dersleri vermiştiniz. Yandaş basınınız, trolleriniz linç etmişti. Bakalım şerefli Türk Polisine şerefsiz diyen bu milletvekili için bakalım ne yapacaksınız? Benim ülkemde her gün ağır çalışma koşulları nedeniyle polisler intihar ediyor, ama milletvekiliniz bu onurlu mesleği yapanlara şerefsiz diyebiliyor. Hepimiz biliyoruz ki AKP iktidarı bu ülkeyi algıyla yönetiyor. Yalanlarıyla, iftiralarıyla yönetiyor. Asıl gerçek bu videoda. Siz kendi milletvekillerinizi kendi yandaşlarınızı her ne söylerlerse söylesinler korursunuz ama bizlere söylemediğimiz, yapmadığımız halde iftira atarsınız. Bakalım, görevini yapmakta olan polisimize şerefsiz diyen milletvekilinizi partide tutacak mısınız?”

MERSİN VALİLİĞİ: BAŞARIR'IN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI OLAYI ÇARPITMAKTADIR

Yazılı açıklama yapan Mersin Valiliği, CHP'li Ali Mahir Başarır'ın olayı çarpıttığı iddia etti. Açıklamada, "İlimizde bir ay önce, 18.07.2021 günü 18:30 sıralarında Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır" denildi. 

AK Partili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracının ihbar üzerine polisler tarafından durdurulduğu belirtilen açıklamada, "Karayolları trafik kanununun 71. maddesi g bendinde görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Polislerin mevzuatın dışına çıktığı savunulan açıklama şöyle devam etti: 

"İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş, ancak mesele il emniyet müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tesbit edilen ihlal var ise tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir. Ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki; görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır." (DUVAR)

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Inquisitive
1 ay önce
Korkmayin bu kadar be kardesim, akp li vekilin yaptigini yazmak icin daha once chp li de sunu yapti gibisinden eziklige gerek yok, hekes herseyi goruyor

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap