SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Partili vekil Vedat Demiröz ekonomiyi bu sözlerle savundu; Her evde 1-2 araba 2-3 telefon var

AK Partili vekil Vedat Demiröz ekonomiyi bu sözlerle savundu; Her evde 1-2 araba 2-3 telefon var

24 Ekim 2021 Pazar - 13:59

Merkez Bankası'nın sürpriz faiz indirimi sonrası döviz kurları rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken AK Parti Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz'den dikkat çeken bir açıklama geldi. Demiröz yaptığı açıklamada, "Kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında. Her evde 1-2 araba 2-3 telefon var" ifadelerini kullandı.

AK Parti Manisa İl Danışma Meclisi toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz'ün katılımıyla yapıldı.

Yunusemre Belediyesi Millet Çarşısı konferans salonundaki toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Türkiye'yi 60 yıldır Avrupa Birliği'ne almayan Avrupa ülkelerini eleştiren Demiröz, "Ekonomimiz çok mu kötü beyler. Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Yunanistan, Romanya'dan, Letonya'dan, Estonya'dan da mı kötü. 14 ülkenin toplamından daha güçlü ekonomiye sahip bir ülkeyiz ama bizi almazlar. Niye almadıklarını hepimiz biliyoruz. Bizim kültürümüz ve milletimiz ayrı. Bunu hazmedemedikleri için almıyorlar. Almasınlar. Yunanistan'ı görüyorsunuz. Yalan yanlış bilançolarla Avrupa Birliği'ni dahi aldatmaya kalktı ama affettiler. IMF kanalıyla 150 milyar Euro bağış yaptılar. Yunanistan bilmelidir ki, bu aralar çok horozlanıyor. Cürmü kadar yer yakar. Ne Yunanistan ne de Fransa Avrupa Birliği'ne güvensin. Hiç kimseye güvenmesin, bize de horozlanmasın. Döner bakar arkasında kimseyi bulamaz" diye konuştu.

"Her evde 2- 3 telefon var"

Demiröz, açıklamalarınıa şöyle devam etti:

"Bugün Avrupa'da duyuyorsunuz, yakıtın olmadığı, raflarda neler olduğunu. Kış geliyor. Birileri bize, 'Kara kış fonu kurun' diyor ama biz onu kurmayacağız. Bizim her şeyimiz hazır ama Avrupa kara kışa hazır değil. Onlar bize ültimatom vereceklerine önce kendi ekonomileri, kendi geleceklerini düşünsünler. Bizim enflasyondaki yükseklik eyvallah, kurun yüksekliğini görüyoruz ama inanın hepsi kontrol altında. Biraz sabırlı olacağız. Yılbaşına doğru her şey sistemine oturacak. Aylık ihracatımız 20 milyar doları aştı. Bu dövizler yarın ülkemize gelecek. Türkiye'ye gelen dövizle cari açığımızı da kapatacağız. O dövizlerin fazlalığı nedeniyle kur farkları da aşağıya doğru inecek. Gıdada hiçbir eksiğimiz yok. Pahalılık olabilir. Allah aşkına, Türkiye'de son 20 senede her eve bakın ya bir otomobil ya da 2 otomobilimiz var. Her evde 2- 3 telefon var. Türkiye'nin doğal gaz gitmeyen ilçesi kalmadı. Elektrik desen yine aynı, Yolları zaten saymıyorum."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
1
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

osman
1 ay önce
Bu akpliler işi çığırığından çıkarttılar.Yahu el yemiyor içmiyor.ülkesinde hayat standartını en üst seviyeye çıkartmaya çalışıyor.bunlar ise vatandaşın külüstüründe gözleri.Hala utanma dan elindeki telefona altındaki doğan veya kartala bakıyorlar.bende bunlara diyorumki siz müreffeh bir toplum yarattınızmı da konuşuyorsunuz
Yunus Şimşek
1 ay önce
Her evde bir iki araba varsa benim arabamı yok acaba kim çaldı
Turgay
1 ay önce
Hangi ülkenin vekili bu arkadaş ?

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap