SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Partili milletvekili marketlerdeki fahiş fiyatın nedenini buldu

AK Partili milletvekili marketlerdeki fahiş fiyatın nedenini buldu

24 Eylül 2021 Cuma - 18:35

AK Partili Mücahit Yanılmaz, marketlerdeki 'fahiş fiyat' ile ilgili "15 Temmuz’un devamı" açıklamasında bulundu.

Kanal 42 TV’de yayınlanan Sümen Altı programının yeni sezondaki ilk konuğu, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz oldu. Yanılmaz, Gazeteciler M. Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını cevaplandırdı. Yanılmaz, marketlerdeki yüksek fiyatlar ile ilgili çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. 

AK Partili Yanılmaz, "15 Temmuz’da başarılı olamayanlar, oyunlarına yarın da devam edecek. Bugün market fiyatları, yarın farklı bir şey ortaya çıkacak. Bundan bıkmayacaklar." dedi.

"Tarladan alıyor musunuz bir ürünü 1 buçuk TL’ye diyelim, onun marketteki satış fiyatının 4 TL’den fazla olmaması lazım." diyen Yanılmaz, " Antalya’dan aldınız, İstanbul’a kadar taşıyorsunuz diyelim, nakliye fiyatı, diğer giderleriniz belli. O zaman neden bunu 15 TL’ye satıyorsunuz? Niye 12 TL’ye satıyorsunuz? Burada bir zincirin içinde bir yer mutlaka. İşte Cumhurbaşkanımızın talimatı da bu." açıklamasında bulundu.

"15 TEMMUZ'DA DÖVİZ VE KUR ÜZERİNDEN DARBE YAPMAYA KALKIŞTILAR"

"Bir yer ortaya çıkarılıp, vatandaşımızın daha uygun olacak fiyatların orada olmasıdır." diye konuşan AK Partili Yanılmaz, "2016’da hain bir kalkışma yaşandı. O hain kalkışma başarılı olamayınca hemen akabinde ekonomik bir darbe yapmaya kalkıştılar. Olmadı döviz ve kur değeri üzerinden bir darbe yapmaya kalkıştılar. Hepsi vatandaşı bir bıktırma operasyonu. Netice itibariyle vatandaşın yaşamını zorlaştırmak ve hükümet bu işi başaramıyor, gitsin yerine kimin geleceğini de söylemiyorlar, gitsin de sonrasına bakarız gibi bir mantıkla hareket ediyorlar. " ifadelerini kullandı.

"15 TEMMUZ'DA BAŞARILI OLAMAYANLAR OYUNLARINA DEVAM EDECEK"

Market fiyatlarındaki fahiş fiyatlar ile ilgili konuşmasının devamında Yanılmaz şunları kaydetti:

"Allah’ın izniyle bunların hiçbiri vatandaşımızı kandırmaya yetmiyor.  15 Temmuz akşamını düşünün. O gece zor bir geceydi. Milletimiz vatanı uğruna, ülkesi uğruna canını ortaya koyarcasına meydanlara çıktı. Aynı akşam birileri de çıkmayın diyor muydu? Algıyı farklı bir şekilde yönetmeye gayret ediyorlar mıydı? Ediyorlardı ama milletimiz onları dinlemedi, dinlemiyor da. Farklı ekonomik değerler üzerinden bunu üretmek isteyenler, asla başarılı olamayacak. 15 Temmuz’da başarılı olamayanlar, oyunlarına yarın da devam edecek. Bugün market fiyatları, yarın farklı bir şey ortaya çıkacak. Bundan bıkmayacaklar. Su uyur, düşman uyumaz. Milletimiz feraset sahibi. Doğruları, gerçekleri görüyor. Algı yönetimiyle olumlu sonuç alacaklarına inanıyorlar, benim onlara tavsiyem, bu hikayeler bitti. Bu algı yönetimleriyle sonuç alamazsınız."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap