SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Parti'de yaprak dökümü! Mart ayında Erdoğan'ın kadrosu o partiye geçecek

AK Parti'de yaprak dökümü! Mart ayında Erdoğan'ın kadrosu o partiye geçecek

18 Ocak 2022 Salı - 09:53

Dolar ve altın aynı zamanda Türkiye ekonomisi ilgili dikkat çeken analizlerde bulunan Ekonomist Atilla Yeşilada'dan bu kez AKP ve MHP'ye ilişkin dikkat çeken bir iddia geldi.

Ekonomist Atilla Yeşilada son yayınladığı videosunda politik gelişmelerle ilgili dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. 

AKP'DEN KOPUŞLAR

Yeşilada, Mart ayı itibari ile hükümetin yeni ekonomi modelinin başarısızlığa uğrayacağını belirtti. ve Durum böyle olunca AKP' ve MHP'de ciddi kopuşların yaşanacağına dikkat çekti. Yeşilada, Gelecek Partisi'nden çok sayıda AKP'li ve MHP'li ismin kendileri ile görüştüğüne ilişkin duyum aldığını söyledi.

GELECEK PARTİLİ ÖZDAĞ DA  AÇIKLAMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde Gelecek Partisi Genel Başkan yardımcısı Selçuk Özdağ yaptığı açıklamada 60 civarında yeni ve eski AKP milletvekili ile görüştüklerini açıklamıştı. 

AKP'DEN İSTİFALAR OLACAK İDDİASI

Yeniçağ'dan Orhan Uğurluoğlu'na konuşan Özdağ şu ifadeleri kullanmıştı:

''Soru: Gelecek Partisi seçime hazır mı?

Selçuk Özdağ: "Yaptırdığımız anketlere göre yüzde 10 barajını aştık. AKP ve MHP'den bıkan, ezilen, ekonomik buhran altında çaresiz kalan yüzbinlerce seçmen Gelecek Partisi'ni tercih ediyor.

Çok sayıda milletvekili ile görüşüyoruz. Eski ve yeni tüm vekiller  Cumhur İttifakı'ndan da ucube rejimden de şikâyet ediyorlar.

AKP'nin kötü yönettiğinin ve seçimi kazanamayacağının farkındalar.

AKP'den yaklaşık 40 milletvekili ile görüşüyoruz. Eskiler de dahil edildiği zaman bu sayı 60'ları buluyor.

Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu görüşüyor, ben görüşüyorum diğer parti yetkililerimiz görüşüyor. Siyasetin içerisinden gelen hepimiz görüşüyoruz.

Aynı şekilde MHP'li vekiller ile de görüşüyoruz. Anavatan Partisi'nde, Doğru Yol Partisi'nde siyaset yapmış eski vekiller ile de görüşüyoruz.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap