SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Parti ''operasyon için 6 yıl neden beklendi'' sorusunu yanıtladı

AK Parti ''operasyon için 6 yıl neden beklendi'' sorusunu yanıtladı

07 October 2020 Wednesday - 14:08

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 6-8 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobani eylemlerine dair yürütülen soruşturmayla ilgili konuştu. Özkan, "Operasyon için 6 yıl neden beklendi?" sorusuna da yanıt verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, 6-8 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Kobani eylemlerine dair yürütülen soruşturmayla ilgili olarak Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu. Yargı sürecinin devam ettiğini belirten Özkan, şöyle konuştu:

"Mahkemelerin vermiş olduğu karar istinaf ve yüksek yargıda Yargıtay denetimine açık. Akabinde varsa bir ihlal Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi de bu noktada denetimleri yapıyorlar. Onun için; 6-8 Ekim olayları ülkemizin varlığı, bağımsızlığı, bütünlüğü ve toplumsal barışını, kardeşlik hukuku için ciddi anlamda tehdit eden, bir ihanet girişiminin adıdır.

Bu ülkede birlikte yaşama kültürümüzü hedef almış bir ihanet girişimidir. Bunlarla ilgili bağımsız yargı kararını verirken elbette bizler de siyasiler olarak bu hain girişimi hayata geçirenlere yardım edenlere milletimizin huzurunda hesabını sormaya devam edeceğiz.”

"Operasyon için 6 yıl neden beklendi?" şeklindeki eleştirilere de yanıt veren Özkan, şunları kaydetti:

"Bazen öylesine delilleri karartılmış vakalarla, suçlarla karşı karşıya kalırsınız ki bunların bazen zaman içeresinde faillerine ulaşamayabilirsiniz. Böylesine büyük bir soruşturmada elbette delil ve faillere ulaşamayabilirsiniz. Hala Turgut Özal’a düzenlenen hain suikastın failleri bulunamadı.
Onun için bu kadar failin bulunduğu, bu kadar ekonomik zararların olduğu büyük suç teşebbüsü ve eylemlerinde elbette mahkemelerin eline deliller geç ulaşabilir. Bu anlamda bağımsız yargıya güvenimiz tamdır. İnşallah bu noktada yargı önünde hesabın sorulacağına inancımız tamdır."

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap