SON DAKİKA

Haber > Gündem > AK Parti, Kılıçdaroğlu'nun sözünü dinlemeye karar verdi: Bakanlık kuruluyor!

AK Parti, Kılıçdaroğlu'nun sözünü dinlemeye karar verdi: Bakanlık kuruluyor!

13 Ağustos 2021 Cuma - 17:47

Türkiye’de mülteci, sığınmacı ve geçici koruma altındaki yabancılarla ilgili yaşanan tartışma ve gerilim sürerken, AK Parti içinde de Göç Bakanlığı kurulması seçeneğinin değerlendirmeye alındığı belirtildi.

Afganistan’dan gelen yeni göç dalgası ihtimaliyle beraber AK Parti içinde hem mevcut sığınmacıların topluma uyumu hem de yeni göç dalgalarına hazırlıksız yakalanılmaması açısından bu alana özgü müstakil bir bakanlık seçeneği masaya yatırıldı.

Milliyet'ten Aslı Altay Karataş'ın haberine göre AK Parti içinde Göç Bakanlığı kurulması seçeneğinin değerlendirmeye alındığı ifade edildi.

Türkiye'ye göç sorunu için özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu her seferinde "mülteci sorunu yaşıyoruz. Peki senin Göç Bakanlığın var mı? Yok" diyerek AK Parti iktidarını eleştiriyordu.

Beğendim
1
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
2 ay önce
Adı olduğunda ne? THK ve Orman bakanlığı da var. Ormanlar yanarken ne yaptılar. AKP ne yaptı? Sadece yanan ormanlara baktılar. Sonra da şov....
Orhan
2 ay önce
Ne kurarsan kur artik it sürüsü gibi mülteci kayniyor güzel yurdum.elim kırılsaydıda size oy vermeseydim.ah,ah,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap