SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ahmet Hakan’ndan Ayasofya’nın imamına sert sözler!

Ahmet Hakan’ndan Ayasofya’nın imamına sert sözler!

14 Mayıs 2022 Cumartesi - 10:39

Gazeteci Ahmet Hakan yaptığı açıklamalar kamuoyunda tartışma konusu olan Ayasoyfa İmamı Mehmet Boynukalın’ın görevi bırakmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Ayasofya Başimamı Mehmet Boynukalın’ın görevini bırakmasıyla ilgili dikkat çeken bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan “Ayasofya’nın çilesi bitti” ifadelerini kullandı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın’ın görevinden ayrılmasından sonra “"Ben Ayasofya'nın özgürleştiğini düşünüyorum. Ayasofya kimsenin sıfatı değil. Tek başına, müstakil" açıklamasını yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin’e destek verdi.

AYASOFYA'NIN ÇİLESİ BİTTİ

Bugünkü yazısının bir bölümünü bu duruma ayıran Ahmet Hakan, yazısına “Özgür "Ayasofya” başlığını atarken “ Ayasofya Başimamı olarak atanan Mehmet Boynukalın, dinden anladıklarından yola çıkarak tartışmalı görüşler ileri sürüyordu. Normaldir. Doğaldır. Herkes dinden anladığıyla ilgili tartışmalı görüşler ileri sürebilir. Bunda sorun yok. Ama Mehmet Boynukalın, bunu “Ayasofya Başimamı” sıfatıyla yapıyordu. Yani Ayasofya, mecburen Boynukalın’ın tartışmalı görüşlerine dayanak olmak durumunda kalıyordu. Ayasofya’nın işte bu çilesi bitti. Boynukalın’dan özgürleşmiş oldu Ayasofya. AK Partili Özlem Zengin’e Mehmet Boynukalın’ın Ayasofya Başimamlığı görevini bırakmasıyla ilgili soru sorulunca, “Ayasofya özgürleşti” demiş. Şahane bir saptama. Sonsuz katılıyorum." diye yazdı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap