SON DAKİKA

Haber > Gündem > Ahmet Davutoğlu'ndan Tabipler Birliği açıklaması

Ahmet Davutoğlu'ndan Tabipler Birliği açıklaması

20 September 2020 Sunday - 14:02

Davutoğlu, Bahçeli'nin "Türk Tabipleri Birliği kapatılsın" çağrısına tepki göstererek "Tabipler Birliğini de mi bölelim. Baroları böldünüz de ne oldu?" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Antalya 1. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Davutoğlu'nun kongrede gündeminde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması gerektiği söylemleri vardı.

"Barolar bölündü, şimdi de Tabiler Birliği'nin bölünmesi için uğraşıyorlar" diyen Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması çıkışına tepki gösterdi.

Hükümetin, baroları böldüğünü Devlet Bahçeli'nin de kafayı Tabipler Birliği'ne taktığını söyleyen Gelecek Partisi Lideri "Tabipler'e saldırıp duruyorlar. Emin olun bilmeyen eli kanlı bir terör grubundan bahsettiğini zanneder.

TÖRER GRUBU MU BUNLAR

N’oluyoruz! Niye birden biriniz hukuk devletinin en önemli kurumuna, diğeriniz bu salgın günlerinin kahramanı doktorlarımıza saldırmaya başladınız.

Tabipler Birliği ile farklı konularda seviyeli bir şekilde tartışabilirsiniz ama bu salgın günlerinde doktorların haklarını korumaya çalıştılar diye onlara hakaret edemez, tehditler savuramazsınız.

"BAROLARI BÖLDÜNÜZ DE NE OLDU? TTB'Yİ DE Mİ BÖLELİM?"

Ne yapmak istiyorsunuz? Tabipler Birliğini de mi bölelim. Baroları böldünüz de ne oldu? 50 bin avukatın olduğu İstanbul’da hepsi topu topu birkaç bin imza bile toplayacak takatiniz yok. Bu işte yıkımınızın resmidir.

Hesapta toplumun yarısının oyunu almış koalisyon iktidarı var ama İstanbul’da ve diğer büyük şehirlerde kendilerine yakın baro açmak istiyorlar birkaç bin avukat bulmakta zorlanıyorlar.
İşte buradan söylüyorum: ilk seçimde aynen baro kurma işinde olduğu gibi size oy verecek seçmen de bulamayacaksınız." ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

kaplan
2 ay önce
La bi sus çapsız.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap