SON DAKİKA

Haber > Gündem > Adalet Bakanı'ndan Yargı Reformu açıklaması!

Adalet Bakanı'ndan Yargı Reformu açıklaması!

19 Eylül 2019 Perşembe - 17:27

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yargı reformu hakkında açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde düzenlenen  Adalet Bölge Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, yargı reformu  konusunda büyük bir kararlılık olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi'nde Yargı Reformu Belgesi'ni açıkladığını hatırlatan Gül, "Bunu hayata  koymak adına çok büyük bir kararlılık var ama biliyoruz ki en iyi reform, en iyi  uygulamadır. En iyi kanun kitapların arasında kalır, kötü uygulamaya kurban  edilirse anayasaya bile yazsanız o boş bir şekilde raflarda kalacaktır. Vasat ya  da kötü bir kanun iyi bir uygulayıcının elinde şahesere dönüşebilir." ifadelerini  kullandı.
 
"ARKADAŞLARIMIZ DEĞERLENDİRİYOR"
 
Bu konudaki reformun hakim ve savcılarla birlikte yapılabileceğine  işaret eden Gül, şunları kaydetti:
 
"O yüzden bu konudaki reformu da sizler yapacaksınız. Bunun farkındayız. Bu uygulamaları sizlerin yapacağınıza inanıyoruz. Yargıda hedef süre çok başarılı bir şekilde devam eden bir süreçtir. Bu konuda izleme kurulları HSK, Bakanlık bünyesinde oluşturuldu. Daha da bu konuda nasıl süreler makul, rasyonel hale getirilebilir, bu sürelere uymama hususunda eksiklikler nereden kaynaklanıyor, bunların hepsini arkadaşlarımız masaya yatırıyor, değerlendiriyor. Bu konuda diyelim ki bir davayla ilgili 100 gün belirlenmiş ama Türkiye ortalamasına baktığımızda ve rasyonel şekilde 70 gün olacaksa, bunlar revize  edilecek. Eğer makul değilse 100 gün denmiş ama bunun olması gerekeni 120 gün ise oraya da çekilecek. Bunu çok objektif kriterlerle arkadaşlarımız çalışıyor."
 
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap