SON DAKİKA

Haber > 5 yaşındaki çocuğa kayyım atandı

5 yaşındaki çocuğa kayyım atandı

28 Mayıs 2019 Salı - 14:25

Kayseri'de 5 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla hakkında dava açılan babamın yargılanmasına başlandı.

İddiaya göre anne temizlik işlerine gidiyordu ve evde olmadığı sırada kızı babasının cinsel istismarına uğradı. Çocuk yaşadıklarını annesine anlattı. Baba ise şikayet üzerine gözaltına alına alındı ve tutuklandı.

Yargılama Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı. Sanık baba 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan 10 yıldan 30 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmada mağdur çocuk ve annesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu.

Sanık savunmasında, suçlamayı reddederek, "Kendi evladım, canım parçam. Böyle bir şey kesinlikle olamaz. Çocuğumun şahsi ihtiyaçlarını giderdiğim, altını temizlediğim için suçlanmayı anlamıyorum" dedi.

Pedagog eşliğinde ifade veren mağdur ise "Babamla aramızda ne olduğunu bilmiyorum" diye konuştu. Duruşma öncesi 5 yaşındaki çocukla görüştüğünü belirten pedagog ise "Duruşma öncesi bana buraya niçin geldiğini bilmediğini söyledi ve 'Babamı çok özledim' dedi. Yaş itibarıyla olayı kavrayabilecek olgunlukta değil" dedi.

Ardından tekrar ifadesi alınan çocuk, "Polise söylediklerim şakaydı. Bu şakayı yapmamı annem istedi" diye konuştu.

'ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM'

Çocuğun annesi ise kızını yönlendirmediğini ileri sürerek, "Kızıma şaka yapması yönünde bir şey söylemedim. Daha önce Hüseyin'in buna benzer bir dosyadan dolayı yargılanması olmuştu. Temizlikten gelince kızım olayları bana anlattı. Ben de bir anne olarak kızımı korumak amacıyla eşimden şüphelendim. Şikayetçi değilim. Kızım dün dedesindeydi. Bu şekilde ifade vermesini onlar istemiş olabilir" dedi.

KAYYUM ATANDI

Savcı, sanığın eyleminin birden fazla olması gerekçesiyle ek iddianame düzenlenmesi için Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmasını, annenin şikayetçi olmaması nedeniyle Sulh Hukuk Mahkemesi'ne yazı yazılarak, çocuğa temsili kayyum atanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, verdiği ara kararla savcılığa ek iddianame düzenlenmesi için suç duyurusunda bulunulması ve Sulh Hukuk Mahkemesi'ne çocuğa kayyum atanmasına dair yazı yazılarak, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

Bu Haberi Beğendiniz mi?
0

YORUMLAR

400

Daha Fazla:

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap