SON DAKİKA

Haber > Gündem > 112 Acil Çağrı Merkezinde gülümseten talepler

112 Acil Çağrı Merkezinde gülümseten talepler

08 Haziran 2022 Çarşamba - 12:22

Tokat’ta 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların birçoğu asılsız çıkarken, "Tavuğum yumurtlayamıyor ambulans gönderin, papağını mı yiyen kedinin kolluk kuvvetlerince yakalanmasını istiyorum” şeklindeki talepler gülümsetiyor.

Tokat'ta, 112 Acil Çağrı Merkezinde günlük yüzlerce çağrıya cevap verilirken, bazı talepler ve sorular çalışanları gülümsetiyor. Gelen çağrılara cevap veren ekipler beklemedikleri taleplerle karşılaşıyor. Kimi zaman gülümseten anların yaşandığı diyalogların yanı sıra asılsız yapılan çağrılar da ekiplerin işini zorlaştırıyor. Tokat 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü İbrahim Erdoğan, vatandaşların can ve mal emniyetinin temini için saniyelerle yarışarak görev yapan personellerin en büyük karşılaştığı sorunlardan birisinin asılsız ve gereksiz çağrılar olduğunu söyledi. Asılsız ve gereksiz çağrıların sistemin meşgul edilmesine neden olduğuna dikkat çeken Erdoğan, “Ekiplerimizin o saniyede bir cana müdahale etmesi gerekirken ‘meşgul edilmekten kaynaklı bir can kaybedilmesine sebep olunabilir' düşüncesiyle vatandaşlarımızdan acil durumlar haricinde asılsız ve gereksiz dediğimiz çağrılarla lütfen çağrı merkezini meşgul etmemeleri önemli istirhamımız ve ricamızdır” dedi.

Tavuğu için ambulans istedi

Müdür Erdoğan, sıklıkla karşılaştıkları bazı soruların yanı sıra gülümseten taleplerinde geldiğini belirterek, “Ramazan ayında evinde ekmeği biten ve misafiri olan bir vatandaşımız ‘Kontörüm bitti. Eşime ulaşamıyorum. Misafire rezil olacağım. Bana acil evime ekmek gönderir imisiniz?', Bir vatandaşın tavuğu yumurtlamıyormuş, ‘Acil bana ambulans yönlendirin. Tavuğum yumurtlamıyor. Bununla ilgili müdahale istiyorum' diye böyle durumlar yaşanıyor. Bu işin gülümseten tarafı diyelim” diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap