SON DAKİKA

Haber > ‘’Bombanın üzerinde oturmuşuz’’

‘’Bombanın üzerinde oturmuşuz’’

11 Şubat 2019 Pazartesi - 09:56

İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın yanındaki 10 katlı Yunus Apartmanı'nın, çökme tehlikesi nedeniyle yıkımına başlanırken, apartman saki

Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesinin ardından, çökme tehlikesi olduğu belirlenen 10 katlı Yunus Apartmanı boşaltılmıştı. Apartman sakinlerinin itfaiye asansörüyle çıkıp, sadece değerli eşyalarını almalarına izin verilmişti.

"MEĞER BOMBANIN ÜZERİNDE OTURUYORMUŞUZ"

Yunus Apartmanı sakinlerinden Şükriye Durmaz, "Burada ben 4 yıldır oturuyorum. Binada güvende olduğumu zannediyordum. Meğerse bir bombanın üzerinde oturuyormuşuz, haberimiz yokmuş. Bundan bir ay önce binada toplantı yapılmıştı. Diğer komşular tarafından dile getirildi. Binamızın kolanlarında 'çatlaklar falan var' dediler. Şimdi yan binamız yıkıldığı için bizim binamızın hasarı daha da çok oldu. Belki de bizim binada birlikte yıkılacaktı, daha da bir facia olacaktı. Çok üzgünüz yandaki komşularımızdan 21 kişi öldü. Yaralılar var. Çok üzgünüm ben tek başıma yaşıyorum. Burası zaten 3 kat için ruhsat vermişler. Bende 9. katta oturuyordum. Bugüne kadar iyiydik ama çarşamba günü yaşanan olay hepimizi mahvetti.

Boşaltılan binanın sakini: Bombanın üzerinde oturmuşuz

Şu anda çok üzgünüz, binamız yıkılıyor ama biz sadece izliyoruz. İçeriye girip değerli şeylerimizi almak için bir 5 dakika zaman verdiler. Bütün anılarımız, resimlerimiz, hatıralarımız kaldı. Çok üzgünüz ama tabii diğer apartman çökünce ölenler olunca biz şükür ediyoruz. Bunun için de çok üzgünüz yani diyecek bir şey yok çok üzgünüz." dedi.

Boşaltılan binanın sakini: Bombanın üzerinde oturmuşuz

SADECE DEĞERLİ EŞYALARINI ALDILAR

Çökme tehlikesi olduğu için daha önce boşaltılan binadan, itfaiye asansörü ile apartman sakinlerinin sadece değerli eşyalarını almalarına belirli bir süre imkan verilmişti.

Boşaltılan binanın sakini: Bombanın üzerinde oturmuşuz

Yıkım için gerekli araçlar alana getirilerek, enkaz alanı tamamen boşaltıldı ve güvenlik anonsları yapıldı.

Daha sonra başlayan yıkım çalışmalarını, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir süre takip etti.

Boşaltılan binanın sakini: Bombanın üzerinde oturmuşuz

10 BİNADAN 8'İ YIKILIYOR

Kurum, akşam saatlerinde, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8'inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı.

Ekiplerin, yıkım çalışmalarına sabahın erken saatlerinde devam edeceği öğrenildi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap