SON DAKİKA

Foto Galeri > Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

12 Haziran 2019 Çarşamba - 11:18

Sosyal medya paylaşımları ile meşhur olan Rize’nin Çayeli ilçesindeki çay bahçesi yaz sezonunun açılmasıyla yeniden turistlerin uğrak mekanı halinde geldi

1 / 5 Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı eski adı 'Çeçeva' yeni adı Haremtepe köyünde bulunan çay bahçesi her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor.

2 / 5 Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraftan yayılan ve şimdilerde Rize’ye gelen herkesin uğrayarak fotoğraf çektirdiği Kenan Çiftçi’ye ait çay bahçesinin ortasında yöre mimarisine uygun da bir ev bulunuyor. Turistlerin fotoğraf için tercih ettiği çay bahçesi adeta ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor.

3 / 5 Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

Aslen Rizeli olan ve Çeçeva’daki çay bahçesini sosyal medyadan keşfettiğini dile getiren Ali Pakoğlu “Burayı sosyal medyada gördüm. Çok hoşuma gitti, ben de gelip görmek istedim. Gerçekten yapan kişi uğraşmış, eline sağlık. Bütün çay bahçelerinin aslında böyle olması gerekiyor daha iyi bir çay alabilmek için” ifadelerini kullandı.

4 / 5 Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

Düzeni ile dikkat çeken çay bahçesini sosyal medyada gören Songül Demirel ise tatil için geldiği Rize’de her yere hayran kaldığı gibi Çeçeva’ya da hayran kaldığını dile getirerek "Harika bir yer, yani sonsuzluk hissi var. Biz İstanbul’dan geliyoruz. Her gün biraz daha hayran kalıyoruz. İnternette gördük. Arkadaşım var Rizeli, o da bize anlattı. Rize’nin her yeri zaten çok güzel, buraya da bayıldık. Buraya herkesi davet ediyorum. Muhteşem bir duygu. 9 gündür bu topraklardayız, her gün yüzümüz gülüyor" dedi.

5 / 5 Sosyal medya o fotoğralarla çalkalanadı! Gelenler uğramadan gitmiyor

Çay bahçesinin hasat ve bakım olarak diğer çay bahçelerinden farklı olduğunu ve bunun turistler için görülmeye değer bir yer olması için yettiğini ifade eden Vildan Karakurt ise “Burası Çayeli’nin çok özel bir çay bahçesi, görülmeye değer. Zaten kesimi olsun bakımı olsun tüm çay bahçelerinden daha farklı duruyor. Mutlaka gelip görülmesi gerekiyor. Sosyal medyadan duydum, öyle geldim. Ben de Çayeliliyim” şeklinde konuştu.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap