SON DAKİKA


Foto Galeri > Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

21 Mayıs 2024 Salı - 11:18

Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

1 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Emekli maaşı haziran ödemeleri ile Kurban Bayramı ikramiyelerinde takvim değişiyor. Bayram nedeniyle ödemeler öne çekilirken, maaşlara haziran ayında 3 bin liralık ikramiye ödemesi eklenecek.

2 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Emekli maaşı haziran ödemeleri ile Kurban Bayramı ikramiyelerinde takvim değişiyor.

3 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Milyonlarca emeklinin maaş ve ikramiye ödemelerinde değişiklik yapıldı. Haziran ayında emeklilerin maaş ve ikramiye ödemelerinde takvimde değişiklik yapıldı.

4 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Oda TV’nin haberine göre, Kurban Bayramı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yürüttüğü çalışma tamamlandı.

5 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Haziran ayında emekli maaşları bayram nedeniyle erken tarihe çekilirken, maaşlar 3 bin Türk Lirası ikramiye eklemesiyle birlikte hesaplara yatırılacak.

6 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Oda TV’nin haberine göre, Kurban Bayramı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yürüttüğü çalışma tamamlandı. Haziran ayında emekli maaşları bayram nedeniyle erken tarihe çekilirken, maaşlar 3 bin Türk Lirası ikramiye eklemesiyle birlikte hesaplara yatırılacak.

7 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Kurban Bayramı'nın 16 Haziran'da başlaması nedeniyle birçok emekli, kurban ibadetini yerine getirebilmek için maaşların erken tarihte yatmasını talep ediyordu.

8 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Normal şartlar altında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılacak olan maaş ödemeleri, Haziran ayında bir defaya mahsus olmak üzere öne alınacak.

9 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

16 milyonun üzerindeki emekli vatandaşın aylıklarını ve ikramiyelerini bayram öncesinde alması için çalışmalarını tamamlayan yetkililer, muhtemel ödeme takvimini belirlemiş durumda. 2018 yılından itibaren emeklilere yılda 2 kez ödenen ikramiyeler hakkında bu yıl bir ilke gidilmesi ve bayram ikramiyelerinin Haziran ayının ilk haftalarında maaşlarla birlikte yatması bekleniyor.

10 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

BELİRLENECEK16 Haziran'da başlayacak bayram nedeniyle ikramiye ödeme takvimi için en muhtemel tarih ise 10-14 Haziran olarak belirlenmiş durumda. Türkiye'deki emekli sayısının çok fazla olması nedeniyle, bankacılık sisteminde herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla ödemeler emeklilerin statülerine göre tarihlere dağıtılacak.

11 / 11 Emekli maaşı ve ikramiyede Kurban Bayramı hesabı! Takvim değişiyor

Maaş ve ikramiye ödemelerinin ilk olarak SSK sonrasında Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına verilmesi bekleniyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap