SON DAKİKA

Foto Galeri > Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

12 Mayıs 2020 Salı - 13:16

Toplumdan topluma, kuşaktan kuşağa aktarılan gelenekler ülkelere göre farklılık gösteriyor. İçlerinde hayret ettiklerimiz de var hayran kaldıklarımız da hatta ürktüklerimiz de var.

1 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Tarçın olabilir ama ya biber!Danimarka'da bekarlık için oldukça ilginç bir gelenek bulunuyor. 25 yaşındaysanız ve henüz evlenmediyseniz, doğum gününüzde arkadaşlarınızın sizi bir direğe bağlaması ve tarçına bulaması kaçınılmaz. Daha da fenası 30 yaşınıza geldiğinizde hala bekarsanız, tarçının yerini biber alıyor. 16. yüzyıldan kalma bu geleneğin kıta etrafından seyahat ederken evlilik için fırsat bulamayan Danimarkalı baharat tüccarlarından bugüne aktarıldığı düşünülüyor.

2 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Bu gördüğünüzü çöp sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu boş kutular 25 yaşında hala evlenmemiş olan bekar kızlara verilen 25. doğum günü hediyesi. 25 yaşında, kadınlar hala bekarlarsa "eski bir kutu" olarak kabul ediliyorlar. Schachtelfest'in kelime anlamı da "Kutu Festivali" Festivalde genellikle doğum günü olan kişinin arkadaşları komik sözlerle süslenmiş yirmi beş veya daha fazla kutuyu kişinin bahçesine bırakıyor.

3 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Renkli şapkalarFransa da bekarlar için oldukça ilginç gelenekleri olan ülkelerden biri. Fransa'da her Kasım ayının 25'i, henüz evlenmemiş kadınların genç koruyucu azizi Sainte Catherine'in günü olarak kutlanıyor. Bu günde, 25 yaşındaki kadınlar, kafalarına bilgeliği ve inancı ifade eden yeşil ve sarı şapkalar takıyorlar. Bazı "Catherineler" yakın zamanda evlenme umuduyla bu özel günü kutlarken, bazıları ise bekarlıklarından oldukça mutlu olarak bu günü kucaklıyor.

4 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Tatlı bir gelenek!Zwangspoltern ismi verilen Avusturya'daki bu gelenek ise 30 yaş ve üzerinde evli olmayan kişiler için geçerli. Bu gelenekte ise arkadaşlarınız size bir kıyafet hediye ediyor. Bu kıyafetle yabancılara alkol veya şeker satmanız gerekiyor. Satıştan topladığınız parayla ise arkadaşlarınıza içki ısmarlamak zorundasınız!

5 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Bu ülkede her şeyin pazarı var!Çin'in Şanghay kentinde anne ve babalar evlendirmek istedikleri çocukları için sıradışı bir yönteme başvuruyor. Anne ve babalar çocuklarının fotoğraflarının, yaş, boy, kilo bilgilerinin yer aldığı kartlar hazırlıyor. Parkı gezen diğer ebeveynler de uygun talipler arasından seçim yapıyor. Müzmin bekarlar için açık hava evlilik pazarı..

6 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

MalezyaAy takviminin yedinci ayının yedinci gününde, kadınlar telefon numaralarını portakallara yazarak en yakınlarındaki nehre atarlar. Chap Goh Mei olarak adlandırılan bu gelenekte bekar kadınlar, hayallerindeki adamın portakalı bularak onları arayacağını düşünür. Erkekler ise teknelerle açılarak portakalları toplamaya çalışır. Sonuç olarak en fazla portakalı toplayan kendine en uygun eş adayını bulmaya biraz daha yaklaşmış demektir.

7 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Ermenistan'da bekarsanız tuzlu bir parça ekmek yemeniz gerektiğine inanılıyor. Bu sizi gelecekteki partneriniz hakkında hayal kurmaya zorlayacak. Ancak bunu, St. Sarkis Günü'nde yapmalısınız. Ayrıca tuzlu ekmek, büyükanneniz veya evliliğini mutlu bir şekilde sürdüren orta yaşlı bir kadın tarafından pişiriliş olmalı.

8 / 8 Bu ülkede 25 yaşında hala bekarsanız yandınız!

Yalnızlar günü kutlaması yemeğiGüney Kore'de 14 Nisan "Black Day" olarak kutlanıyor. Bu günde sevgilisi olmayan ve yalnız olan kişiler genellikle jjajangmyeon isimli bir yiyecek yiyerek bugünü kutluyor.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap