SON DAKİKA


Foto Galeri > Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

25 Haziran 2024 Salı - 09:13

Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

1 / 7 Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

Artvin'in Karçhal Dağı eteklerindeki 1100 yıllık olduğu tahmin edilen Kilayet Manastırı, tarihi dokusu ve görkemli yapısıyla hayranlık uyandırıyor.

2 / 7 Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

Manastır, bölgenin zengin tarihi geçmişini yansıtan önemli bir eser olarak dikkat çekiyor. Karçhal Dağı'nın doğal güzellikleriyle çevrili olan Kilayet Manastırı, mimarisiyle de büyüleyici bir görüntü sunuyor.

3 / 7 Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu yapı, bölgenin kültürel ve tarihi mirasının korunması ve tanıtılması açısından büyük bir değer taşıyor. Ziyaretçilerine tarihi bir yolculuk sunan Kilayet Manastırı, özellikle tarih ve kültür meraklıları için önemli bir keşif noktası olarak öne çıkıyor. Manastırın bulunduğu alan, doğa yürüyüşleri ve fotoğrafçılık için de ideal bir ortam sunarken, Yerel Rehber ve Turizm Gönüllüsü Osman Demir, bölgeyi belli dönemlerde ziyaret edip, fotoğraflayıp kayıt altına alıyor. Son olarak havadan görüntülediği manastırısın muhteşem görüntüsü hayranlık uyandırıyor.

4 / 7 Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

5 / 7 Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

7 / 7 Artvin'in gizli hazinesi: Kilayet Manastırı

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap