SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Yaş meyve sebze ihracatı yüzde 35 arttı

Yaş meyve sebze ihracatı yüzde 35 arttı

14 Eylül 2018 Cuma - 10:30

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Uçak, meyve sebze mamulleri ihracatlarının ise yüzde 7 artışla 374 milyon d

Uçak, Seferihisar'da düzenlediği basın toplantısında, Türkiye  genelinde taze meyve sebze ihracatının ocak - ağustos döneminde 1,4 milyar dolar,  meyve sebze mamulleri ihracatının ise 1 milyar dolara ulaştığını söyledi.
Türkiye'nin dünyanın 70 ülkesine taze meyve sebze ihraç ettiğini  belirten Uçak, "Bizim de birlik olarak ocak - ağustos döneminde taze meyve sebze  ihracatımız geçen yıla göre yüzde 35 artarak 115 milyon dolar, meyve sebze  mamulleri ihracatımız ise yüzde 7'lik artışla 374 milyon olarak gerçekleşti. Bu  rakamların hak ettiği seviyelere ulaşması için canla başla çalışıyoruz." dedi.
 
Uçak, yaş meyve sebze ihracatının artması için yeni pazar arayışlarına  devam ettiklerini aktararak, şunları kaydetti:
 
"Yaş meyve sebze ürünlerinin uzak pazarlara ulaşması için hava kargo  konusunda çalışmalar yaptık. İhracatımızı artırmaya yönelik uluslararası  çalışmalarımız da son hızıyla devam ediyor. Geçen hafta Hong Kong'da gerçekleşen  bölgenin en önemli fuarından arkadaşlarımız yeni döndüler, önümüzdeki dönemlerde  sektörümüzü Rusya, Çin, Fransa ve Almanya’da katılacağımız fuarlarda en iyi  şekilde temsil etmeye devam edeceğiz."
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap