SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > TÜİK, 2022 Nisan ayı enflasyonunu açıkladı

TÜİK, 2022 Nisan ayı enflasyonunu açıkladı

05 Mayıs 2022 Perşembe - 10:04

TÜİK nisan ayı enflasyon verisini yaplaştı. Enflasyon, yıllık yüzde 69,97, aylık yüzde 7, 25 oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayı enflasyon verilerini açıkladı. 

TÜİK'in açıkladığı verilere göre enflasyon nisan ayında yüzde 7.25 arttı, yıllık artış ise yüzde 69.97'ye yükseldi.

TÜİK en son olarak mart ayında tüketici fiyat endeksini (TÜFE) yıllık yüzde 61,14, aylık ise yüzde 5,46 arttışla açıklamıştı.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoglu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada mayıs ayı sonrası enflasyonda aşağı yönlü hareket beklediklerini söylemişti.

Reuters'in anketinde yüzde 6 artmasını bekleniyordu

Reuters'ın 14 katılımcıyla gerçekleştirdiği ankette göre, enflasyonun nisanda artan gıda ve enerji fiyatları ile aylık yüzde 6, yıllık yüzde 68'e yükselmesi bekleniyor. Reuters'in nisan ayı için yıllık enflasyon tahminleri yüzde 64,2 ila yüzde 70,85 arasında değişiyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Batıyoruz, küçüle küçüle bir hâl olduk. Ama cehalet anlamıyor. Enflasyon şampiyonuyuz. Uluslararası ilişkiler tarihin en boktan seviyesinde. İşsiz sayısı rekor. Eğitim cehalete teslim. Beyin göçü rekor kırıyor. Gençler umutsuz. ÜFE ve TFE makası açılıyor. Yakında desteklenmeyen Üreticiler iflas edecek. Bizi Allah'a yalvarmalar da kurtarmıyacak. Neye lâyiksak o olsun Allah'ım. Ne bir gram fazla ne bir gram az. AMİN

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap