SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > SSK ve Bağ-Kur emeklisi ne kadar zam alacak? Kuruşu kuruşuna o tablo

SSK ve Bağ-Kur emeklisi ne kadar zam alacak? Kuruşu kuruşuna o tablo

09 Ekim 2021 Cumartesi - 11:15

Emekli ocak zammı için geri sayım sayım başladı. 2022 emekli ocak zammı yılın ikinci yarısındaki enflasyon rakamları baz alınarak gerçekleşiyor. SSK ve Bağ-Kur emeklisinin maaşlarında 405 liraya varan artışların olması bekleniyor. İşte emeklinin ocak zammıyla ilgili detaylar...

12.3 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisi ocak zammının ne kadar olacağını merak ediyor. Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte oranlar da netleşiyor. Ocak zammı, 3 aylık TÜFE'ye göre yüzde 4.23 olurken, enflasyon tahminine göre maaş artışı yüzde 5.21'e ulaşacak. Peki hangi emekli ne kadar zam alacak? 

Bu yıl 2 kez zam, 2 kez ikramiye alan emeklilerin gözü Ocak artışına çevrildi. 

Takvim'in haberine göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları Ocak'ta bu yılın ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında artırılacak. Zam oranı için ipuçları da geliyor.

EMEKLİ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, 3 aylık enflasyon yüzde 4.23 olarak gerçekleşti. Kesin oran için geriye Ekim, Kasım ve Aralık verileri kaldı. 

Şu ana kadar gerçekleşen enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin gelirinde 329 liraya varan artış yaşanacak. Ek ödeme dahil en yüksek aylık 7 bin 792 liradan 8 bin 121 liraya çıkacak.

Merkez Bankası'nın enflasyon tahminine göre ise ikinci 6 aylık TÜFE yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 5.21'i bulabilecek. 

Bu durumda en yüksek maaş yaklaşık 405 lira artışla 8 bin 237 liraya ulaşacak.Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
2
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

?
10 ay önce
1750 alan 1850 alacak :))))) işi gördük :)))))) ahhh ahhhh asgari ücrete bile imreniyoruz ??????????

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap