SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > ÖTV bitti dev zam geldi! İl il yeni akaryakıt fiyatları!

ÖTV bitti dev zam geldi! İl il yeni akaryakıt fiyatları!

15 Ekim 2021 Cuma - 18:10

Akaryakıt fiyatları bir kez daha zamlandı. Yeni akaryakıt zammı son dakika olarak duyuruldu.

AKARYAKITA DEV ZAM

Akaryakıt fiyatlarında beklenen zam az önce EPGİS tarafından duyuruldu. Akaryakıta zam bu geceden itibaren geçerli olacak. Benzin fiyatına gelen zammın 14 kuruşluk kısmı Eşel Mobil Sistemi gereği devlet tarafından karşılanırken motorine gelen 41 kuruşluk zam ise akaryakıt pompa satış fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS DUYURDU: AKARYAKITA ZAM

EPGİS (Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “ 16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41 Benzinde 14 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.  16/10/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 23 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır." denildi.

AKARYAKITTA ÖTV SONA ERDİ

Zamların ardından akaryakıtta kamu desteğinin ÖTV sınırı benzin için de sona erdi. Motorin ve LPG için ise daha önceki zamlar da sıfıra inmişti.  Akaryakıtta yapılan zamlardan kaynaklı ÖTV alanın kalmamasıyla akaryakıt fiyatlarına yapılacak zamların pompa satış fiyatlarına yansıyacağı belirtiliyordu.

Zamlar sonrası en çok merak edilen konuların başında yeni fiyatlar oldu. Sizler için il il yeni fiyatları derledik.

İstanbul Anadolu: 7.98

İstanbul Avrupa: 7.96

Ankara: 8.04

İzmir: 8.05

Adana: 8.10

Diyarbakır: 8.22 

Bursa: 8.00

Trabzon: 8.13

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap