SON DAKİKA

Haber > O paralar iade edilecek! 2 Eylül'e kadar

O paralar iade edilecek! 2 Eylül'e kadar

18 Haziran 2019 Salı - 10:07

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen para cezalarının iadesi için 2 Eylül'e kadar ilgili birimlere başvuruda bulunulması gerekirken, iadeler 30 Eylül'e kadar gerçekleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığının "Tahsilat Genel  Tebliği" ResmiGazete'de yayımlanarak, yürürlüğe girdi.
 
Tebliğde, torba kanunda yer alan köprülerden kaçak geçiş yapanlara  ilişkin düzenlemenin uygulama usul ve esasları yer aldı.
Buna göre, 1 Ocak-12 Haziran 2019 döneminde araç sınıfları itibarıyla  geçmesi yasak olmasına rağmen 15 TemmuzŞehitler Köprüsü'nü geçenlere idari para  cezaları verilmeyecek, verilenler tebliğ edilmeyecek, tebliğ edilenlerin  tahsilatı yapılmayacak. Kişilerden tahsil edilen idari para cezası tutarları iade  edilecek.
 
Bu cezalara yönelik varsa yapılmış itirazlar veya açılmış davalar  hakkında resen karar verilmesine yer olmadığına hükmedilecek.
 
Yargılama ve takip giderleri taraflar üzerinde bırakılacak ve vekalet  ücreti istenmeyecek.
 
Başvuru ve iadeler eylülde
 
Karayolları Genel Müdürlüğünce cezalara ilişkin idari yaptırım kararı  düzenlenmeyecek. Düzenlenmiş idari yaptırım kararları da tebliğ edilmeyecek.  Kesinleşmiş ve ödenmemiş idari para cezaları takip için vergi dairelerine  bildirilmeyecek.
 
Kaçak geçişlere kesilen cezaların iadesi, tahsil edilen yere göre  yapılacak. Cezaların iadesi için 2 Eylül'e kadar ilgili birimlere başvuru  yapılması gerekiyor. İadeler ise 30 Eylül'e kadar gerçekleştirilecek.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap