SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Nureddin Nebati: Ülkemiz üzerinde karamsar senaryolar üretmekte ısrar ediliyor

Nureddin Nebati: Ülkemiz üzerinde karamsar senaryolar üretmekte ısrar ediliyor

17 Haziran 2022 Cuma - 15:34

Nureddin Nebati, Türkiye'nin küresel ölçekte ekonomik kazanımlarını görmezden gelenlerin karamsar senaryolar üretmekte ısrar ettiğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Adana İş Dünyası Buluşması programına katıldı.

Burada katılımcılara hitab eden Nebati, ekonomi gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin küresel ölçekte olumlu verilerine ve büyüme rakamlarına rağmen, bazı çevrelerce karamsar senaryolarla başarısının gölgelendiğini söyledi.

"Karamsar senaryolar üretmekte ısrar ediyor"

Nebati, "Küresel ölçekte ekonomimizdeki tüm kazanımlar ortadayken, bir kısım çevreler ülkemiz üzerinde karamsar senaryolar üretmekte ısrar ediyor.

"Türkiye gölgede bırakılmak isteniyor"

Satın alma paritesine göre 18'inci sıradan 2021 yılı itibari ile 11'inci sıraya yükselen bir Türkiye var. Konjonktürel birkaç veriyi kullanarak gölgede bırakılmak istenen yine Türkiye.

"Çeşitli mecralarda olmadık spekülasyonlara girişiyorlar"

Hatta Türkiye ekonomisin bir serbest piyasa ekonomisi olduğunu sorgulatmak i için ısrarla çeşitli mecralarda olmadık spekülasyonlara girişiyorlar.

"Dengeli ve istikrarlı büyüyen bir Türkiye var"

Altını çiziyorum; Türkiye serbest piyasa koşulları altında dengeli ve istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden liberal bir ekonomidir." diye konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
0
İnanılmaz
2

Yorumlar


550

Doğru söz
1 ay önce
Nurettin haklı. Çünkü o adam yerine önce RTE yi arta kalan yere sermayeyi, mafyayı, baronları vs. yi sayıyor. Gerisi kandırılmalık oy malzemesi. Hamdolsunluklar...
Koş ali
1 ay önce
Bugün bankalarda döviz mevduat hesapları yüzde 60 in uzerinde milyarlarca dolar var..vatandaşın zenginlik seviyesi çok yükseldi. Devlete borç verecek duruma geldi..hükümet büyük yatırımlar yaptı.calismalardan zenginlik doğdu.ozel sektör parayı depoluyor.calisma yapan sadece hükümet..pahalılık yoktur.var olan paraların bankalarda fepolanmasidir. Muhalefet boş balonlarin peşinden koşuyor
?
1 ay önce
sen hala koş ali koş damısın.....öyle görünüyor.......senin bahsettiğin kişiler zaten paralı olanlardı......biz milletten bahsediyoruz......esnaftan köylüden çiftciden ??????? büyüyünce anlarsın.......mal......
Ahmet
1 ay önce
Yüzünde hep şeytanlık var
Osman
1 ay önce
Çok karamsarım hemde çok
Osman
1 ay önce
benzin neden 27.51
Yıldırım
1 ay önce
tipi tip gibi insansın ekonomi nerde büyüyor insanlar beslenemiyor midelerini ekmekle bile zor doyuruyorlar bi de dalga geçiyorsun

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap