SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Meğer devletin kasasında da kripto para varmış!

Meğer devletin kasasında da kripto para varmış!

17 Nisan 2021 Cumartesi - 13:12

Merkez Bankası'nın kripto paralar için aldığı karar tartışılmaya devam ederken Vergi Uzmanı Dr. Nedim Türkmen canlı yayında dikkat çeken bir açıklama yaptı. Merkez Bankası ödemelerde kripto para kullanılmasını yasakladı ancak devletin elinde kripto para olduğu ortaya çıktı.

Merkez Bankası (TCMB), "Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik" hazırlanarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

TCMB'den yapılan açıklamada, "Kripto varlıkların ödemelerde kullanılmamasına yönelik düzenleme çalışması tamamlanmıştır" denildi.

Bu durum tartışmaları da beraberinde getirdi.

BloombergHT’de Merkez Bankasının ödemelerde kripto para kullanılmaması kararını eleştiren Vergi Uzmanı Dr. Nedim Türkmen uygulamanın çelişkili olduğunu savundu.

Türkmen çelişkiye örnek için de haciz ve vergi ödemelerinde devletin kripto parayı kullanarak kabul ettiğini anlattı.

Nedim Türkmen, kamu kurumlarının birbirinden habersiz olduğunu söylerken, "Biri diyor ki bu parayı kullanamazsın, öbür taraf diyor ki hesapta yakalarsam haczederim, öbür taraf diyor ki veraset ve intikal vergisi vereceksin" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap