SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Kritpto paralar tepetaklak! Resmen çöküş başladı, böylesi görülmedi, Bitcoin, Ethereum ve...

Kritpto paralar tepetaklak! Resmen çöküş başladı, böylesi görülmedi, Bitcoin, Ethereum ve...

26 Kasım 2021 Cuma - 14:58

Kripto parada ters köşe! Rekor yükselişin ardından düşüş başladı. Bugüne kadar böylesi görülmedi. Piyasalar altüst oldu.

Kripto para piyasasında satış dalgası bugün itibarıyla derinleşmeye devam ediyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum’da görülen düşüşler piyasayı resmen ters düz etti. 

YASAK GELMEYECEK

Hindistan’ın kripto paralara yönelik yasak getireceği beklentileri son günlerde dijital varlıkların dalgalı bir seyir izlemesine yol açtı. Konuyla ilgili gelen bilgilere göre Hindistan’ın kripto paralara yasak getirmeyeceği belirtilirken, bazı düzenlemelerin yapılacağı gündeme geldi.

Hindistan’da kripto paraların bir varlık sınıfı olarak tanımlanacağı ve emtia statüsüne sokulmasının muhtemel olduğu belirtiliyor. Bu gelişmeyle birlikte geçtiğimiz gün kripto paralarda toparlanma eğilimi görülmüştü.

BİTCOİN DİBİ GÖRDÜ

Piyasadaki olumlu gelişmelerin etkisiyle Bitcoin dün 59 bin 398 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Bugün ise piyasada rüzgar tamamen tersine dönmüş durumda.

BITCOIN'DE DEĞER KAYBI YÜZDE 7'Yİ AŞTI

Bugüne ise 59 bin dolardan başlayan Bitcoin sabah saatlerinde satışların derinleşmesiyle birlikte 54 bin 252 dolara kadar geri çekildi. 6 haftanın en düşük seviyesine inen Bitcoin’de değer kaybı günlük bazda yüzde 7’yi aştı.

Altcoinlerin lideri Ethereum ise 4 bin dolar seviyesine kadar geri çekildi. Ethereum’da değer kaybı yüzde 10’un üzerine çıktı.

BİTCOİN'DE 1 SAAT İÇERİSİNDE 300 MİLYON DOLAR BUHARLAŞTI

Yaklaşık 1 saat içerisinde 3 bin dolar düşen Bitcoin’de artan oynaklık kaldıraçlı işlemler yapan yatırımcıları da zora soktu. Zincir üstü veriler tasfiyelerin 1 saatte 300 milyon doları, günlük bazda ise 600 milyon doları aştığını gösteriyor.

ENDİŞE PİYASAYI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Ayrıca Botsvana, Güney Afrika ve Hong Kong’da aşıya dirençli ve tehlikeli olabilecek yeni bir koronavirüs varyantının tespit edilmesi finansal piyasaları olumsuz etkiledi. Yeni varyant endişesinin kripto paralardaki satış furyasını tetiklediği belirtiliyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap