SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Kavcıoğlu: TL'nin değerini korumak için politika adımlarını atacağız

Kavcıoğlu: TL'nin değerini korumak için politika adımlarını atacağız

23 Haziran 2021 Çarşamba - 09:36

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yeni swap anlaşmaları için 4 ülke merkez bankası ile görüştüklerini ve ikisi ile görüşmelerin çok iyi noktaya geldiğini açıkladı.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği'ni (TBB) ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Görüşmede, küresel ve yurt içi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler değerlendirildi. Yılın ikinci yarısına ilişkin beklentiler konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

'YENİ SWAP ANLAŞMALARI İÇİN 4 ÜLKEYLE GÖRÜŞÜYORUZ'

Reuters'in haberine göre toplantıda Kavcıoğlu:

- TL’nin itibarını artırma konusunda bankalarla istişare ederek zorunlu karşılık düzenlemelerinde değişiklikler yapabileceği sinyalini verdi.

- TL’nin değerinin korunması için önümüzdeki dönemde bankalarla işbirliği içinde çalışacağı mesajını verdi.

- Yeni swap anlaşmaları için 4 ülke merkez bankası ile görüştüklerini ve ikisi ile görüşmelerin çok iyi noktaya geldiğini belirtti.

'REZERVLERİN GÜÇLENDİRİLMESİ HEDEFİMİZE SIKI SIKIYA BAĞLIYIZ'

- TL’nin değerinin korunması için gereken politika adımlarının atılacağı mesajını verdi.
- Rezervlerin güçlendirilmesi hedefine bağlı oldukları mesajını verdi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

damla
1 ay önce
Avrupa kur farkı ve faizle dünyada en çok para kazandığı ülke Türkiye....Böyle bir bollukda Londra piyasalarının derdi ne?
teachergül
1 ay önce
Türk ekonomisin de Kur + Faiz + emek = Denge.. 20 yıldır çok mükemmel gidiyor.Abartılar,köpüktür. 20 yıllık kur ve faizlerin yıllık ortalaması çok düşüktür.Kur ayarları Londra piyasasında yapılıyor. Türk ekonomisinin hızını kesmek için yapılıyor. Türkiye bu kur baskısından kurtarmak için altın ile mubadele çalışmaları yapıldı.Amerika tarafından engellendi. Türk ekonomisine baskı yapan kurum ve kuruluşların merkezi Londra piyasalarıdır. Amerika baskıyı bilerek yapıyor.Türkiye'yi Suriye yapmak için...

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap