SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > İbrahim Kahveci'den elektrik faturası gerçeği! İşte yeni zam oranı

İbrahim Kahveci'den elektrik faturası gerçeği! İşte yeni zam oranı

09 Ağustos 2021 Pazartesi - 15:13

Ekonomist İbrahim Kahveci elektrik faturalarıyla ilgili oldukça dikkat çekici bilgiler paylaşırken yeni gelecek elektrik zam oranı hakkında beklentisini paylaştı.

İbrahim Kahveci katıldığı televizyon programında ödediğimiz elektrik faturalarının gerçek bedelini ve üzerine eklenen vergileri dile getirdi. Kahveci ayrıca elektrik ücretlerine yüzde 10 oranında zam yapılacağını da duyurdu.

Karar gazetesi ekonomi yazarı İbrahim Kahveci  TV 5’teki “Ekonomi ve Ötesi” programında vatandaşın cebindeki paranın erimesindeki en büyük paylardan birisi olan elektrik faturalarını masaya yatırdı.

Kahveci konuşmasında vatandaşın evine gönderilen elektrik faturalarının yüzde 50’sini kullanılan elektrik ücreti oluşturuyor dedi. Kahveci “100 lira fatura ödeyen bir vatandaş bunun aslında 52 lirasını elektrik faturası (kullanımı) olarak ödüyor. Şu elektrik fiyatı gösteriyor ki yakında, muhtemelen %10 daha elektrik zammı kapıda.” Diye konuştu

YÜZDE 10’LUK ELEKTRİK ZAMMI KAPIDA

Konuşmasının devamında elektrik fiyatlarında zam yapacaklarının da haberini veren Kahveci buna gerekçe olarak da şu açıklamalarda bulundu:

“Kurban Bayramı tatilinde fabrikalar çalışmadığı için talep düştü. Serbest piyasa borsa gibi, elektrik talebi azalınca fiyatlar düşüyor. Bayram sonrası talep yükselince fiyat yükseliyor. Şuanda fark yüzde 34.  Şu elektrik fiyatı neyi gösteriyor biliyor musunuz? Yakında muhtemelen yüzde 10 elektrik zammı daha kapıda. Muhtemelen bu gidişle eğer üreticideki fiyat 400 kuruşun altına düşmezse ki düşeceğe benzemiyor. Böyle devam ederse yüzde 10’luk bir elektrik zammı yıl sonuna doğru bizi bekliyor olabilir”

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

aksa holding
3 ay önce
güzel geçirdiniz faturaları devamını bekleriz, %200 az yapmışsınız allah yedirmesin.!!! 600 700 gelen 1600 geldi iş yok sular kesilir elektirikler kesilir faturalar ne hikmetse yukarı tırmnışta

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap