SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Enflasyon her ay düşecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: Enflasyon her ay düşecek

10 Nisan 2022 Pazar - 12:56

Dünyadan kopuk yaşamadıklarını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gözlerimizi kapatıp zorlukları görmezlikten gelmiyoruz" dedi. Nebati, enflasyon için aralık ayını işaret etti.

Ekonomik göstergeleri değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Enflasyon yavaş yavaş yoluna giriyor ve aralık ayından itibaren bu ülkede her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz ve yürüyeceğiz. İşler daha iyi olacak" dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Geleneksel İftar Programı'nda kürsüye çıkan Bakan Nebati, çözülemeyecek hiçbir sorunun olmadığını ifade etti.

'HER ZORLUKTA KESİNLİKLE BİR KOLAYLIK VARDIR'

Anadolu Ajansı'nın aktardığına göre Nebati, "Savaş geldi, patladı, dengeler bozuldu. Dünya buğday bulmakta, çelik bulmakta, mal taşımakta adeta bir dejavu yaşamaya başladı. Böylesine sıkıntılı bir ortamda yine aynı söylemler başladı, 'yandık, öldük, bittik.' Bu ülke ne yanar ne biter ne ölür. Bu ülke yoluna devam eder. Biz gözlerimizi kapatıp zorlukları görmezlikten gelmiyoruz. Zorluklar var, sıkıntılar var, enflasyonu görüyoruz. Mücadelemiz belli ne yapacağımızı biliyoruz. Tek istediğimiz, kol kola girmek, moral vermek, her türlü zorluğun üstesinden geleceğimizi hissetmek ve hissettirmek. Ticaret dönecek, fabrikalar işleyecek, işler devam edecek. Çalışanlarımız işlerine gidecek. Her zorlukta merak etmeyin kesinlikle bir kolaylık vardır. İnanan bunu bilir. Yeter ki biz işimizi sağlam yapalım. Birbirimize inanalım. Bir olalım, beraber olalım. Zorlukların üstesinden gelinceye kadar ortaya koyacağımız azmi enerjiye dönüştürelim ve bu enerjiyle yolumuza yürüyelim" diye konuştu.

'OTOBÜSE DE MİNİBÜSE DE BİNİYORUZ HİÇ MERAK ETMEYİN'

Pazardaki fiyatları bildiklerini dile getiren Nebati, "Bu ülkede yaşıyoruz. Sokağında, pazarında, sofrasında, yolundayız. Otobüse de minibüse de biniyoruz hiç merak etmeyin. Bu dünyadan kopuk yaşamıyoruz. Bu dünyanın, ülkenin içerisindeyiz. Bu milletin gençlerin, kadınların, çocukların, iş dünyasının, çalışanların ne istediğini biliyoruz ve sıkıntıları paylaşıyoruz. Bu sıkıntıların üstesinden gelecek azmi de ortaya koyuyoruz. Koymaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
3
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

ahmet
4 ay önce
aralıklar bitmez
Serkan
4 ay önce
Sizlerin olmayacağı ilk seçim sonrasındaki Aralık ta düzelecek. Doğru anlatım bu….
Emice
4 ay önce
Alım gücü biterse, talep enflasyonu sıfırlanır.
Ahmet uzun
4 ay önce
Bu adam (mal)iye bakanımı gerçekten,gözleri ışıltılı bunun:)))
Oy ayları ayları
4 ay önce
Seninde ne dediğin belli değil bi 2022 Mart dedin sonra Haziran şimdi de Aralık nasılsa aylar bitmiyor sonra başka ay adı verirsin icratın ne onu söyle ayları saymayı bırak.
göreceğiz!
4 ay önce
yahu bu maliye bakanları niye hep aynı?
Cengiz
4 ay önce
2030 da düşecek az kaldi
ahmet
4 ay önce
evet aralıklar bitmez

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap