SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Halkbank esnaf kredisi erteleme nasıl yapılır? İşte tüm detaylar

Halkbank esnaf kredisi erteleme nasıl yapılır? İşte tüm detaylar

25 Ocak 2021 Pazartesi - 13:49

Halkbank esnaf destek kredi ödemeleri ertelendi mi? sorusu yanıt buldu.

Halkbank esnaf kredisi erteleme süreci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'ndan, AK Parti 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı. Erdoğan burada 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelendiğini duyurdu. Peki, Halkbank esnaf kredisi erteleme nasıl yapılır? Halkbank esnaf destek kredisi erteleme hakkında merak edilenler…

Esnaf ve sanatkarlara müjde geldi

Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara kullandırılan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredileri 1 Ocak 2021-30 Haziran 2021 arası 6 aylık dönemde ödenmesi gereken taksitleri ertelenecektir. Hayırlı olsun.

Halkbank esnaf kredisi erteleme nasıl yapılır?

Hazine destekli olarak tahsis edilen 25 bin liraya kadar limitli esnaf destek kredisi için erteleme süreci başladı. Erteleme süreci hakkında detaylar, henüz belirtilmedi. Süreç ile ilgili bilgiler Halkbank tarafından duyurulacak.

Ekonomik İstikrar Kalkanı düzenlemeleri kapsamında da Halkbank tarafından, nakit akışı sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkarlara finansman imkânı sağlamak amacıyla Esnaf Destek Paketi adı altında "işletme kredisi" ve "esnaf kredi kartı" fırsatı getirilmişti.

Halkbank tarafından sağlanan krediler kapsamında yürürlüğe konulan, 25 bin liraya kadar limitli, 36 aya kadar vadeli, yıllık yüzde 4,5 faizli, 6 aya kadar ödemesiz dönem uygulanabilen Hazine faiz destekli işletme kredisinden binlerce esnaf ve sanatkâr yararlandı. 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap