SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > EYT'de kritik tarih belli oldu: Milyonlarca kişi bekliyordu...

EYT'de kritik tarih belli oldu: Milyonlarca kişi bekliyordu...

28 Haziran 2022 Salı - 12:57

3600 ek gösterge tamamlanmasıyla birlikte gözler Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yapılacak çalışmaya çevrilmişti. Prof. Dr. Volkan Öngel, EYT için kritik tarihi açıkladı.

Ekonomideki kötü gidişatın ardından seçim hazırlıklarına start veren AK Parti iktidarı, milyonlarca memur ve memur emeklisinin merakla beklediği 3600 ek göstergeyi hayata geçirmişti. 3600 ek gösterge düzenlemesi sona ererken, AK Parti'den şimdi de Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için yeni adım geliyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, “Tüm sosyal meseleleri görev alanı sayıyoruz ve EYT de önümüzde" sözleriyle EYT konusundaki çalıma yapıldığını belirtmişti. Vedat Bilgin'in açıklamasının ardından gözler EYT düzenlemesine çevrildi. EYT için kritik tarih belli oldu.

EYT İÇİN KRİTİK TARİH BELLİ OLDU

Konuyla ilgili konuşan Ekonomist Prof. Dr. Volkan Öngel, belirlenen 6 adımlı yol haritasının yaz aylarında tamamlanarak Ekim ayı sonuna doğru meclisin ilgili komisyonuna sunulmasının mümkün olduğunu söyledi.

EYT ile ilgili konuşan Ekonomist Prof. Dr. Volkan Öngel, “Özellikle 3600 ek gösterge, asgari ücret, memur ve emekli aylıklarındaki iyileştirmeler temelinde şekillenmeye devam eden enflasyonun yol açmış olduğu gelir tahribatına yönelik önlem çalışmaları için EYT düzenlemesi büyük etki oluşturabilir. 6 adımlı yol haritasının yaz aylarında tamamlanarak Ekim ayı sonuna doğru Kasım gibi meclisin ilgili komisyonuna sunulması mümkün” ifadelerini kullandı.

YIL SONUNA KALMADAN BİTMESİ MÜMKÜN

“EYT sorununun çözülmesi ile birlikte sigortalılar emekli olarak emekli maaşı ve diğer sosyal yardımları almaya hak kazanacaklar” diyen Beykent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Volkan Öngel, “Böylece vatandaşlarımızın alım güçleri üzerinde olumlu etkileri görülecek ve ekonomik alanda devletin transfer harcamaları yolu ile daha fazla kişiyi desteklemesi mümkün olacak. Bu noktada hem bu avantajlar göz önüne alındığında hem de gerek Sayın Cumhurbaşkanı gerekse de ilgili Bakanların açıklamaları temelinde halkın ekonomik sıkıntılarına çare bulacak yeni tedbirlerin hızlıca hayatı geçirileceği öngörülebildiğinden EYT ile ilgili düzenlemelerin de yıl sonuna kalmadan bitmesi mümkün” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
3
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

?
1 ay önce
cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucunu eyt liler belirler....... ( 5 milyona yakın EYT li var ) eş çocuk hariç ??????????

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap