SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > ENAG, TÜİK'ten önce davrandı; şubat ayı enflasyon verilerini 3 haneli duyurdu

ENAG, TÜİK'ten önce davrandı; şubat ayı enflasyon verilerini 3 haneli duyurdu

03 Mart 2022 Perşembe - 09:40

Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG), şubat ayına ilişkin enflasyonu üç haneli olarak açıkladı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), bugün saat 10.00'da açıklayacağı şubat ayı enflasyon verileri öncesi ENAG, kendi hesaplamalarını yayımnladı.

ÜÇ HANELİ ENFLASYON VERİSİ

ENAG'a göre, Tüketici Fiyat Fiyat Endeksi (E-TÜFE) şubat ayında yüzde 5.44 arttı. E-TÜFE’nin son 12 aylık artışı ise yüzde 123.80 olarak gerçekleşti. 

ENAG ocak ayı enflasyon rakamlarını yıllık yüzde 114,87 oranında olduğunu duyurmuştu.

EN FAZLA ARTIŞ GİYİM VE AYAKKABI KALEMİNDE

ENAG'ın enflasyon hesaplamasına göre, TÜİK alt grupları gösterge olarak alındığında en az aylık artış yüzde 0,07 ile gıda ve alkolsüz içecekler en fazla yükseliş ise yüzde 9,10 ile giyim ve ayakkabı kaleminde gerçekleşti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Turgay
3 ay önce
Bu ENAG'çılar da çok olmaya başladılar!!! Ne yani reyisimizin hizmetkarı yalan mı söylüyor. Ne yapalım artık işi deliliğe vurmaktan başka çare kalmadı.
Doğru söz
3 ay önce
Hamdolsun! Dünya bizi kıskanıyor! Itibardan tasarruf olmaz! Dön artik memlekete Hoca Efendi. Çok özledik. Suudi kral için 3 günluk yas. Denktaş git memleketinde poletika yap. Pekcek Belediye Başkanımızda metal eskimesi olmuş. Ekonomi Bakanlari ve MB Başkanlarını dorumlu.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap