SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Bu mu vergi adaleti? ''Bebek bezi %18, ekmek %8, Demirören'e satılan Milli Piyango %0''

Bu mu vergi adaleti? ''Bebek bezi %18, ekmek %8, Demirören'e satılan Milli Piyango %0''

09 Aralık 2020 Çarşamba - 11:09

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, ekmekten yüzde 8, bebek bezinden yüzde 18, AKp iktidarı tarafından Demirören grubuna satılan Milli Piyango'dan yüzde 0 vergi alındığını ifade ederek tepkilerde bulundu.

İYİ Parti'li Türkkan, birçok ihtiyaç ürününe yüksek KDV oranları uygulanırken, Milli Piyango'ya vergi uygulanmamasına dikkat çekti.

AKP iktidarı tarafından Demirören'e satılan Milli Piyango'daki KDV oranının yüzde 0 olmasına dikkat çeken Türkkan, "Milli Piyango devlette iken yüzde 18 KDV’ye tabiydi. Ak Parti Milli Piyango’yu Demirören’e verirken bir 'iyilik' daha yapıp, KDV’yi sıfırladı. Şu anda bütün piyango oyunlarında KDV sıfır. Ekmeğin 8, bebek bezinin 18, piyangonun 0" dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Hacı
10 ay önce
bu habere aklınızı ve vicdanınızı kullanarak yorum yapınız lütfen, mu nasıl bir yönetim şeklidir, yeminlimisiniz gariban fakir fukara vatandaş için hiç bir şey yapmamaya.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap