SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Berat Albayrak: Türkiye Avrupa'da ilk sırada

Berat Albayrak: Türkiye Avrupa'da ilk sırada

14 Ağustos 2020 Cuma - 16:49

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi Üretimi Endeksi'nde haziran ayında Türkiye'nin Avrupa sıralamasında ilk sırada yer aldığını duyurdu.

Türkiye İstatistik Kurumu , haziran ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.

Buna göre mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi haziranda bir önceki aya kıyasla yüzde 17,6 arttı.

Söz konusu ayda, imalat sanayi sektörü endeksi yüzde 19, madencilik ve taş ocakçılığı sektörü endeksi yüzde 7,8, elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi yüzde 6,7 artış kaydetti.

BAKAN ALBAYRAK DUYURDU: TÜRKİYE İLK SIRADA

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da, gelişmeyi Twitter hesabından duyurarak, sanayi imalatında Türkiye'nin Avrupa'da ilk sırada yer aldığını belirtti.

Bakan Albayrak, "Türkiye, Sanayi Üretimi Endeksi'ndeki yüzde 17,6'lık artışla haziranda Avrupa sıralamasında ilk sırada yer aldı. Öncü ekonomik göstergelerdeki toparlanma, büyüme rakamlarıyla ilgili karamsar beklenti içerisinde olanları hayal kırıklığına uğratacak." dedi.

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Sizce Eddie Newton başarılı olur mu?

Yorumlar


550

Agah
1 ay önce
TV elde,Gazete elde, Kalem elde ne isteniyorsa yaziliyor, Hepsi hepsi 29 harf ve 10 rakamdan olusuyor
inquisitive
1 ay önce
yeter damat, dalga gecme milletle, hem batirdiniz hem de uzerine tuy dikiyorsunuz, artmismis, artar tabi, bir ay once her yer kapaliydi, yeni acildi, bir onceki yilla karsilastirsana, insanlarin cehaletini somuruyorsunuz utanmadan,

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap