SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > Bakan Nebati memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı açıkladı

Bakan Nebati memur ve emekli maaşlarına yapılacak zammı açıkladı

24 Haziran 2022 Cuma - 11:21

Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranını açıkladı.

Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, TBMM Plan Bütçe Komisyonunda ek bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı açıklamalarda, memur ve emekli maaş zammı oranı konusunda net rakam verdi.

Hazine Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu yıl yeni vergi olmayacağını, memur ve emekliye maaşlarına da temmuz ayında yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı. Bakan Nebati asgari ücrete zamma ilişkin bir açıklama yapmadı. 

Bakan Nebati TBMM Plan Bütçe Komisyonunda ek bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada memur ve emekli maaş zammı oranı konusunda net rakam verdi.

'YÜZDE 40 ARTIŞ ÖNGÖRÜYORUZ'

Yeni vergi olmayacağını ve mevcut vergilerde de artış yapılmayacağını söyleyen Bakan, “Bu yıl yeni bir vergi veya vergi artışı öngörmüyoruz. Memur maaşlarında Temmuzda yüzde 40 artış öngörüyoruz. Emekli aylıklarındaki artışı da yüzde 40 olarak öngörüyoruz” dedi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
1
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Ahmet
1 ay önce
Göreceğiz benim emekli maaşım 5000 tl. 7000 tl. olmasında bakalım.
Serkan
1 ay önce
Öncekendinize yaptınız sonra millet yapacağınızı söylüyorsunuz. Önce millet için üçretlere zam yapsanıza....Temmuz da da yapılacağına inanmıyorum, siz o sıra uyuyor olabilirsiniz.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap