SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > ATM ve mağazalarda sanal para dönemi

ATM ve mağazalarda sanal para dönemi

19 Ekim 2017 Perşembe - 17:15

Önde gelen diğer bir sanal para birimi olan Dash, büyük bir adım atıyor. Bu sanal paranın, Visa kartı kabul eden bütün mağazalarda yani dünyada 40 mil

Sanal para birimlerinden en çok bilinenler bitcoin ve eteryum olsa da bunlarla sınırlı değil. Önde gelen diğer bir sanal para birimi olan Dash, büyük bir adım atıyor.Dash konferansında yapılan duyuruya göre, Visa kartı kabul eden bütün mağazalarda yani dünyada 40 milyondan fazla ticari işletmede Dash kullanılacak ve Dash kullanıcıları yatırımlarını 210 ülkede bütün ATM’lerden nakit para şeklinde çekebilecek.

DASH'I AYIRAN ÖZELLİK HIZI

Diğer sanal paraların aksine Dash daha çok ödemelere odaklanan bir sanal para birimi. 2014’te Evan Duffield tarafından kurulan Dash’in hedefi “AnındaGönder” teknolojisini kullanarak daha hızlı ödeme işlemleri yapmak. Bitcoin ödemeleri bazen saatler sürerken Dash ödemeleri 4 saniye içinde tamamen onaylanıyor. Bu hız, Dash’i mağazalar için çok kullanışlı hale getiriyor. Bitcoin şu sıralar günlük bazda yüzde 4,02 artışla 5.629 dolardan, eteryum yüzde 1,81 artışla 308 dolardan, dash ise yüzde 2,8 artışla 294 dolardan işlem görüyor.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap