SON DAKİKA

Haber > Ekonomi > '128 milyar dolar nerede?' sorusu yanıt arıyor… Hangisi doğru?

'128 milyar dolar nerede?' sorusu yanıt arıyor… Hangisi doğru?

17 Nisan 2021 Cumartesi - 12:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusunu hükümete yönelterek, Merkez Bankası’nın döviz rezervinin akıbetini sormuştu...

Kılıçdaroğlu’na cevap geçtiğimiz haftalarda önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Erdoğan’nın ardından Canikli, Ünal, ve Kavcıoğlu’nun ayrı ayrı açıklama yaptı… Vatandaşın kafası karıştı

ERDOĞAN: MÜCADELE İÇİN…

Erdoğan, “Bir süredir maruz kaldığımız ekonomik tuzaklarla mücadele ederken, salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere, fırsat vermedik. Kılıçdaroğlu’nun sürekli sorduğu dövizlerin önemli bir bölümü işte bu mücadelede kullanılmıştır” diyerek, CHP liderine seslenmişti.

CANİKLİ: ALTIN İTHAL ETTİK

Erdoğan’ın ardından konuşan AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, “128 milyar doların 36 milyar doları ile altın ithal edildi. 75 milyar doların Türkiye’deki bankalarda gerçek ve tüzel kişilerin hesaplarında…  Yabancı portföy yatırımcı 12 milyar dolar satın alarak yurtdışına çıkarmıştır" dedi.

ÜNAL: ‘DESTEK PAKETİ’ DEDİ

 ‘Altın ithal ettik’ açıklamalarına karşın, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, paranın ‘destek’ paketlerinde kullanıldığını belirtti. Ünal mesajında, “128 milyar TL nerede?' diye soranlara gelsin” diyerek salgın döneminde vatandaşa verilen desteğin miktarının yer aldığı tabloyu paylaştı.

KAVCIOĞLU: KAYIP YOK

128 milyar doların akıbetiyle ilgili son açıklamayı iste Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu yaptı. Kavcıoğlu, “Herhangi bir kesime, banka veya firmaya ayrıcalıklı döviz işlemi gerçekleştirilmesi söz konusu değildir. Ortada kaybolmuş bir varlık yok” şeklinde konuştu.

Beğendim
0
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap