SON DAKİKA

Haber > Eğitim > ÖSYM Başkanı'ndan YKS açıklaması

ÖSYM Başkanı'ndan YKS açıklaması

15 Haziran 2019 Cumartesi - 13:24

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) tüm sınav merkezlerinde sorunsuz bir şekilde tamamlandığını bildirdi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)  Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, bugünKKTC Lefkoşa dahil olmak üzere 188 sınav merkezinde, 8  bin 35 binada, 137 bin 803 salonda uygulanan TYT'ye ilişkin AA muhabirine yaptığı  değerlendirmede, sınava 2 milyon 515 bin 91 adayın başvurduğunu hatırlattı.

135 dakika süren sınavda 371 bin 522 kişinin görev aldığını aktaran  Aygün, şu değerlendirmede bulundu: "YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi tüm sınav  merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Böyle büyük bir sınavın ilk  aşamasını tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan  büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.Sınav  sonuçlarının tüm öğrencilerimize ve kıymetli ailelerine şimdiden hayırlı olmasını  diliyorum."
 
Türkiye'de YKS heyecanı! Birinci oturum başladı
 
ÖSYM Başkanı Aygün, yarın YKS'nin ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik  Testi'nin (AYT) saat 10.15'te, Yabancı Dil Testi'nin (YDT) ise 15.45'te  uygulanacağına işaret ederek, adaylara sınav saatinden en az bir saat önce sınav  binalarında hazır olmaları gerektiği hatırlatmasında bulundu. Aygün, yarın gerçekleştirilecek oturumlarda adaylara başarılar diledi.
Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap