SON DAKİKA

Haber > Eğitim > Öğrencilerden gönüllü askerlik başvurusu

Öğrencilerden gönüllü askerlik başvurusu

11 Ekim 2019 Cuma - 17:00

Lise öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek ve Mehmetçik'in yanında olduklarını göstermek için gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

Lise öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK)  başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek ve Mehmetçik'in yanında  olduklarını göstermek için gönüllü askerlik başvurusunda bulundu. 
 
Başkent'te Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri,  Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek,  bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'na  destek vermek için Çankaya ilçesindeki askerlik şubesi önünde toplandı.

Öğrencilerden Recep Emin Demirtaş, harekata katılan askerlerin kalben  yanında olduklarını göstermek istediklerini belirterek "Arkadaşlarımızla bir  araya geldiğimizde harekata katılan askerlerimize nasıl destek olabileceğimizi  konuştuk ve gönüllü askerlik başvurusu yapmaya karar verdik." dedi.
 
Tüm Türkiye'nin Mehmetçiklerin yanında olduğunu söyleyen Demirtaş,  "Barış Pınarı Harekatı'nı sonuna kadar destekliyoruz. Askerlerimizin, masum  insanların kurtarıcısı olduğunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Öğrencilerden Nusret Atıf Göbütoğlu da Türk ordusuna destek olmak için  gönüllü askerlik başvurusu yapmaya geldiklerini dile getirerek "Türk milletinin  ve dünyadaki milyonlarca mazlumun duaları askerlerimizledir." diye konuştu.
 
Liseli öğrenciler, daha sonra gönüllü asker olmak için askerlik  şubesine başvuru yaptı.
 
Beğendim
1
Sevdim
1
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap