SON DAKİKA

Haber > Eğitim > Kpss Orta Öğretim sınavı soruları açıklandı mı! Kpss 2020 soru ve cevapları

Kpss Orta Öğretim sınavı soruları açıklandı mı! Kpss 2020 soru ve cevapları

22 Kasım 2020 Pazar - 16:16

Kpss Orta Öğretim Sınavı, 22 Kasım Pazar günü yaoıldı.Sınava giren adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını, soru ve cevapların ne zaman duyurulacağını merak ediyor.

Kpss Orta Öğretim Sınavı, 22 Kasım Pazar günü yapıldı. 130 dakika süre verilen adaylara  120 sorudan oluşan "Genel  Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri soruldu.

Kpss Orta Öğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kpss Orta Öğretim Sınav Sonuçları, 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Adaylar, bu tarihte ÖSYM'nin sitesinden sonuçlara ulaşabilecek.

Kpss Orta Öğretim Sınav Soruları Cevapları

Kpss Orta Öğretim sınavının soru ve cevpaları, henüz ÖSYM tarafından erişime açılmadı. İki gün içinde erişime açılması bekleniyor. Erişime açıldığında soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Kpss Orta Öğretim Sınavı Koronavirüs gölgesinde yapıldı

Kpss Orta Öğretim Sınavı, Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapıldı. Tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma yasağından muaf tutulan öğrenciler, sınava girdi. Öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtılırken, isteyen öğrenciler de maske ve dezenfektanlarını yanlarında getirdiler.

Memur olacaklar

Kpss Orta Öğretim Sınavı'nda başarılı olanlar memur olma fırsatı yakalayacaklar. Sonuçlar 24 Aralık tarihinde açıklandıktan sonra başarılı olan adaylar yapacakları başvurulara göre mülakata çağrılacaklar.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap