SON DAKİKA

Haber > Eğitim > Çağlar öğretmen Zeynep’i anlattı: Üzerlerine titreyelim

Çağlar öğretmen Zeynep’i anlattı: Üzerlerine titreyelim

04 Mayıs 2019 Cumartesi - 13:48

Gönüllü olarak bedensel engelli öğrencilere dans dersi veren Çağlar öğretmen, 23 Nisan’da minik Zeynep’le dans gösterisi yaptı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nden 2015’te mezun olan Çağlar Özdemir, bedensel engelli öğrencilere gönüllü olarak dans dersi veriyor. 2016’da KPSS’ye girip atanamadıktan sonra bir daha sınava girmediğini söyleyen Özdemir, özel okullar da giremeyince farklı bir çalışma alanına yöneliyor. Aynı zamanda dans eğitmeni olan Özdemir, engelli çocuklarla buluşmasını ise “Kulüp başkanlığı yapan engelli bir ağabeyim var. Kendisi engelli çocuklara dans dersleri verip veremeyeceğimi sordu. Önce bilemedim sonra denedik. Çocuklarla tanışınca da sevdim. Onlara faydalı olacağımı görünce ders vermeye devam ettim” diyerek anlattı.1.5 AY ÇALIŞTIK
Özdemir gönüllü olarak ders verdiği engelli öğrenci Zeynep ile 23 Nisan’da Samsun İlkadım’daki 75’inci Yıl Ortaokulu’nda düzenlenen etkinlikte dans etti. Tekerlekli sandalyedeki öğrencisi 10 yaşındaki Zeynep Uysal’la yaptığı dansın videosu sosyal medyada ilgi gören Çağlar öğretmen şunları söyledi: “Zeynep de dört yıldır dans eğitimi verdiğim bir çocuk. Şu anda gönüllü olarak iki öğrenciye ders veriyorum. 23 Nisan gibi etkinliklerde onların dans etmesini sağlıyorum. Bu etkinlik için Zeynep’le bir buçuk ay önce çalışmaya başladık. Gösteriyi hazırladık. Dört yıldır eğitim aldığı için alt yapı vardı. Kareografi ve müzikle tamamladık. Çocukların boşluklarına göre ders saati oluşturuyoruz. Önce temel hareket eğitimi veriyorum. Sonra tekerlekli sandalye kullanma çalışması yapıyoruz. Müzik ve koreografiyle de süslüyoruz.”

ÖĞRETMENLER TEŞVİK ETMELİ’
Engelli çocukların okul ya da herhangi bulundukları ortamda bir şey yapamayan bireyler olmadığını, bir şeyler yapacak potansiyele sahip olduğunu göstermek istiyorum. Öğretmenlerin asli görevi bu. Öğretmenlerin bu öğrencileri yeteneklerini gösterebileceğine teşvik etmesi lazım. Engelli çocukların üzerine öğretmenlerin biraz daha fazla titremesi gerekiyor.”

 

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap