SON DAKİKA

Haber > Dünya > Yunanistan'ın Ayasofya tepkileri sürüyor! "Türkiye Ayasofya'yı cami yapmaya cüret edemez"

Yunanistan'ın Ayasofya tepkileri sürüyor! "Türkiye Ayasofya'yı cami yapmaya cüret edemez"

07 Temmuz 2020 Salı - 10:12

Danıştay'ın 11 gün içerisinde statüsünü açıklayacağı Ayasofya için Yunanistan Başpiskoposu "Türkiye buna cüret edemez" dedi.

1934 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile müze yapılan Ayasofya’nın yeniden ibadete açılıp açılmayacağı Türkiye'de olduğu kadar dış basın tarafından da yakından takip ediliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Ayasofya'nın cami statüsüne sahip olması için AK Parti çalışmalar başlatmıştı.

Danıştay'da görülen davada Ayasofya’nın yeniden ibadete açılıp açılmayacağına yönelik karar 11 gün içinde açıklanacak.

Yunanistan'ın Ayasofya tepkileri sürüyor #2

YUNAN BAŞPİSKOPOSU: TÜRKİYE BUNA CÜRRET EDEMEZ

Türkiye'ye tepkilerin büyük kısmı Yunanistan'dan geliyor.

Atina ve Yunanistan Başpiskoposu Leronimos Danıştay'da görülen dava için Türkiye'nin böyle bir değişikliğe cüret edemeyeceğini söyledi.

Yunan basınına açıklamalarda bulunan Yunanistan Başpiskoposu "Türkler ellerinde ne varsa bunu oynar. Ayasofya da o oyunlardan biri. Bunu yapacaklarına cüret edebileceklerine inanmıyorum." diye konuştu.

Yunanistan'ın Ayasofya tepkileri sürüyor #3

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
2
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

Osman Akkaya
10 ay önce
piskopot halt etmiş zamanında da demişlerdi Türkler cüret edemez Ayasofya uygun zamanda Camie acılmalıdır isteyen müzegibi ziyaret edebilir adabına uygun İstanbul belediye başkanı gibi değil saygısızca eller kıcının üzerinde Fatih Sultan Mehmetin karsısın da
61
10 ay önce
ulan haclı domuzlar biz İstanbul fethetmedik mi ettik yenilmiş bir şeytan uşakları ne diye havlıyorsunuz ? size mi soracağı Ayasofyanın cami olup olmayacağını. tabi ki CAMİ olacaktır.

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap