SON DAKİKA

Haber > Dünya > Yeni Zelanda'da korona virüsünden ilk ölüm

Yeni Zelanda'da korona virüsünden ilk ölüm

29 Mart 2020 Pazar - 11:00

Yeni Zelanda'da korona virüsü nedeniyle 70 yaşlarındaki bir hastanın hayatını kaybetmesiyle ülkede ilk can kaybı yaşandı.

Çin'de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül korona virüsü nedeniyle Yeni Zelanda'da ilk can kaybı yaşandı. Hayatını kaybeden hastanın yoğun bakımda tedavi gören 70 yaşlarındaki bir kadın olduğu açıklandı. Ülke genelinde toplam vaka sayısı ise 514 olarak açıklandı.

Korona virüsü nedeniyle ülke genelinde olağanüstü hal ilan edilen Yeni Zelanda'da Başbakanı Jacinda Ardern, yaşanan can kaybı nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi. Ülke genelinde korona virüsüyle mücadelenin 3. seviyeye çıktığını hatırlatan Ardern, "Bugün çok üzücü bir gün. Alarm seviyemizi 3'e yükselttik ve 48 saat içinde 4'üncü seviyeye geçeceğiz" dedi.
Halka seslenen Ardern, "Bu virüsün yayılmasını durdurmak için neden bu kadar güçlü önlemler aldığımızı şimdi daha iyi anlayabilirsiniz. Kişilerle temasa geçmeden en basit görevlerde rol oynayabilirsiniz. Evde kalın. Zinciri kırın ve hayat kurtarın" ifadelerini kullandı.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Süper lig kaldığı yerden devam etmeli mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap