SON DAKİKA

Haber > Dünya > Trump'ın 1 yıllık geliri 434 milyon dolar

Trump'ın 1 yıllık geliri 434 milyon dolar

17 Mayıs 2019 Cuma - 20:41

ABD Başkanı Donald Trump'ın 2018 yılında en az 434 milyon dolar gelir elde ettiği ortaya çıktı.

Beyaz Saray, Trump'ın 2018 yılına ait gelir beyanını kamuoyuna  açıkladı ve ABD liderinin geçen yıl elde ettiği gelirin en az 434 milyon dolar  olduğu belirlendi.

Beyaz Saray'ın paylaştığı belgede Trump'ın Washington'daki "Trump  International Hotel'den" 40,8 milyon dolar elde ettiği vurgulandı. Trump'ın  Florida'daki Mar-a-Lago Oteli'nin ise geçen yıl 22,7 milyon dolar gelir getirdiği  belgedeki bilgiler arasında yer aldı.

Trump'ın gelirinin 2018 yılında bir önceki yıla göre yaklaşık 15  milyon dolar düştüğü de dikkatlerden kaçmadı.

Donald Trump, 2017 gelir beyanında 450 milyon dolar kazanç sağladığını  beyan etmişti.

En az 315 milyon borç

Beyaz Saray'ın açıkladığı belgede dikkat çeken bir detay da Trump'ın  borçları oldu. ABD Başkanı'nın en az 315 milyon dolar borcu olduğu tespit  edilirken, 5 kalem borcun "50 milyon dolar ve üzeri" diye ifade edilmesi borcun  gerçek toplamının hesaplanmasını imkansız kılıyor.

Trump'ın gelir beyanı, vergi iadesi beyanlarını vermemesi üzerine  süren tartışmanın tekrar alevlendiği bir ortamda geldi.

Temsilciler Meclisindeki Demokratlar, ABD liderine cumaya kadar 6  yıllık vergi iadesi beyanlarını kongre ile paylaşması için süre vermişti.

Trump, göreve geldikten sonra başkanlık teamüllerine aykırı olarak  özel sektördeki ticari menfaatlerinden el çekmemiş, ancak şirketlerinin  yönetimini oğulları Donald Trump Jr. ve Eric Trump'a devretmişti.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Trabzonspor Bu Sezon Şampiyon Olabilir mi?

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap