SON DAKİKA

Haber > Dünya > Trump, Hillary Clinton'a 'şeytan' dedi

Trump, Hillary Clinton'a 'şeytan' dedi

02 Ağustos 2016 Salı - 11:04

Eleştirilerin hedefindeki ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı, rakibi Demokrat Parti'nin adayına ağır şekilde yüklendi.

ABD'de başkanlık yarışı giderek sertleşiyor. Pennyslvania'daki bir lisenin spor salonunda konuşan Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump, Demokrat aday adayı Bernie Sanders'ı yarışı Hillary Clinton'a bırakması nedeniyle topa tuttu. Trump "Sanders şeytanla anlaşma yaptı. O bir şeytan" dedi.

Bu arada hem Demokrat Partililer hem de Cumhuriyetçiler Trump'ı, Irak'ta ölen Müslüman bir ABD askerinin anne ve babasıyla ilgili söylediği sözler nedeniyle eleştirmeye devam etti.

Eski Cumhuriyetçi başkan adayı ve Vietnam gazisi Senatör John McCain "Trump'ın aramızdaki en iyileri pervasızca karalama ehliyeti yok" dedi.

2004'te 27 yaşındayken Irak'ta ölen Humayın Khan'ın babası Khizr Khan ve annesi Ghazala BBC'ye yaptıkları açıklamada Trump'a karşı çıkma zamanının geldiğini söylediler.

Trump Ghazala Khan'ın geçen haftaki Demokrat Parti Kongresi'nde kocasının yanında konuşmaması nedeniyle eleştirince tartışma yaratmıştı.

Trump daha önce de Sanders'ın parti kongresinde Clinton'a destek vererek şeytanla anlaşma yaptığını söylemişti. Ancak bu kez ilk defa Clinton'a da şahsen 'şeytan' demiş oldu.

Warren Buffet, Trump'a meydan okudu

Bu arada Amerikalı milyarder işadamı Warren Buffet, Trump'a vergi kayıtlarını açıklaması için meydan okudu.

Trump daha önce yetkili makamlar incelemelerini tamamlayana dek vergi kayıtlarını açıklayamayacağını söylemişti. Buffet ise vergi kayıtlarını açıklamayı ve insanların bu konuda sorular sormasını yasaklayan hiçbir kural olmadığını vurguladı.

Clinton'a destek olmak için yapılan bir mitingde konuşan Buffet kendisinin de vergi incelemesinden geçtiğini ve Trump'la birbirlerinin vergi kayıtlarını istediği zaman ve istediği yerde inceleyebileceklerini söyledi.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2019 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Radyo ve Televizyon kuruluşudur.

Giriş Yap