SON DAKİKA

Haber > Dünya > Ted Cruz eski rakibi Trump'a destek vermedi

Ted Cruz eski rakibi Trump'a destek vermedi

21 Temmuz 2016 Perşembe - 10:31

Amerika Birleşik Devletleri’de, Kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminde, Cumhuriyetçi Parti’yi temsil edecek nihai aday Donald Trump’ın parti içi b

Ohio eyaletinin Cleveland kentindeki Quicken Loans Arena’da devam eden Cumhuriyetçi Parti Ulusal Kurultayı’nın üçüncü gününe, Teksas Senatörü ve eski aday adayı Ted Cruz’un, Trump’a destek vermemesi ve konuşması sırasında eleştirmesi damga vurdu.

Cruz, “Eğer ülkeyi ve çocuklarınızı seviyorsanız ki bildiğim kadarıyla seviyorsunuz, ayağa kalkın, vicdanınıza danışarak oy verin. Özgürlüğümüzü savunacağına inandığınız ve anayasaya sadık adaylara oy verin” dedi.

Delege tercihlerine de göndermede bulunan Cruz, konuşması sırasında Donald Trump’ın kongre salonuna girmesine öfkelenerek, “Her şey çok güzel ayarlanmış” ifadelerini kullandı.

Trump taraftarlarının yuhalamaları arasında konuşmasını sonlandıran Cruz’a eyalet delegelerinden büyük destek geldi.

Donald Trump da Cruz’u verdiği sözde durmamakla suçladı.

Bu arada kurultayda konuşan eski ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Newt Gingrich ise Ted Cruz’un mükemmel bir hatip olduğunu dile getirdi.

Gingrich, “Sanırım Cruz’un bir paragrafını yanlış anladınız. Cruz, kim anayasaya sadık kalacaksa vicdanen ona oy verin dedi. Bu seçimde bir aday var o da anayasaya bağlı kalacaktır” sözleri ile Trump’a destek verdi.

Bu arada kurultayın önemli konuşmacılarından biri de Donald Trump’ın kendisine başkan yardımcısı adayı olarak gösterdiği, Indiana Valisi Mike Pence oldu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap