SON DAKİKA

Haber > Dünya > Sudan'da darbe girişimi püskürtüldü! 40 subay gözaltında

Sudan'da darbe girişimi püskürtüldü! 40 subay gözaltında

21 Eylül 2021 Salı - 13:21

Afrika bu sabah Sudan'da yaşanan darbe girişimi ile sarsıldı. Bir grup askerin yaptığı kalkışma sonrasında darbe girişimi püskürtüldü. 40 subayın gözaltına alındığı bildirildi.

Afrika ülkesi darbelere sahne olmaya devam ediyor. Sudan'ın başkenti Hartum'da bir grup asker bu sabah saatlerinde darbe girişiminde bulundu. Başkentin Umdurman bölgesindeki bir grup askerin bazı askeri araçları ele geçirerek darbeye teşebbüs etti.

"HALK DARBEYE KARŞI DURMAYA ÇAĞRILDI"

Sudan basınında askeri kaynaklara dayandırılan haberlerde, Tümgeneral Abdulbaki Bekravi liderliğindeki bir grup subayın Sudan ordusunun zırhlı birliklerinin kontrolünü ele geçirdiği kaydedildi.

Bir grup askerin yaptığı darbe girişimine karşı, ülkenin devlet televizyonunda halk darbeye karşı koymaya çağırıldı. Sudan Egemenlik Konseyi Sözcüsü Muhammed El Feki Süleyman ise Facebook hesabından yaptığı açıklamada, durumun kontrol altında olduğunu belirtti. Süleyman halka seslendiği açıklamasında, ülkeyi ve geçiş sürecini koruma ve darbeye karşı çıkma çağrısı yaptı.

DARBECİ SUBAYLAR GÖZALTINDA

Öte yandan kontrol altına alınan darbe girişimine ilişkin 40 subayın gözaltına alındığı bildirildi.

Sudan ordusu ve hükümet, darbe girişiminin tüm detayları hakkında kısa süre içerisinde açıklama yapılacağını duyurdu.

Beğendim
0
Sevdim
0
Beğenmedim
0
Üzgün
0
İnanılmaz
0

Yorumlar


550

VİDEO

SON DAKİKA

ÇOK OKUNANLAR

© 2020 www.karadenizgazete.com.tr | Karadeniz Gazetesi bir Güçlü Ticari Ve Sınai Ürünler Pazarlama Ticaret Ve Sanayi Anonim Şirketi ‘dir.

Giriş Yap